آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189086
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1395 11:13
تعداد بازدید : 700

به میزبانی نصر تهران

دومین نشست سمینار تی نت برگزار شد

کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران دومین نشست تی نت با موضوع مراکز داده به زبان ساده را با حضور مسوول و اعضای کمیسیون مشاوران مدیران و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار کرد.


فناوران- در ابتدای این سمینار آیدین عدالت، مسوول کمیسیون مشاوران و اعضای حقیقی سازمان به تشریح اهداف و ماموریت‎های برگزاری سمینارهای تی نت پرداخت و گفت: پیروی استقبال از برگزاری نخستین دوره نشست تی نت،  سازمان دومین نشست از این سری سمینارها را با تمرکز بر موضوع مراکز داده به زبان ساده برگزار کرده است.
عدالت درخصوص برگزاری سلسله نشست‎های تی نت اضافه کرد: این سلسله نشست ها با هدف آشنایی علاقه‏مندان با موضوعات مرتبط با فناوری ارتباطات و اطلاعات برگزار می‎شود.
وی در این رابطه ادامه داد: دوره جدید تی نت پس از یک وقفه چندساله اکنون به همت سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران مجددا احیا شده و به صورت جدی پیگیری می شود. دوره های قبلی این برنامه در مرکز پژوهش های علوم بنیادی فیزیک نظری و ریاضیات به همت جمعی از صاحب نظران و کارشناسان صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات اجرا می شد.
مسوول کمیسیون مشاوران و اعضای حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران گفت: انتظار نداشتیم با توجه به فاصله طولانی با دوره قبلی و احتمالا فراموشی این نام از ذهن مخاطبان با چنین استقبالی روبه رو شویم تا حدی که مجبور شدیم ثبت نام را در چند روز مانده به نشست اول متوقف کنیم. به گفته عدالت، موضوع ها و عناوین تی نت در سطوح پایه و تخصصی برگزار می شود و نشست هایی که هدف آشنایی داشته و با عنوان پایه برگزار می شوند، رایگان هستند.
 مسوول کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران ابراز امیدواری کرد با توجه به علاقه‎مندی مخاطبان به روش و موضوعات ارایه‎شده، این برنامه به طور مستمر ادامه پیدا خواهد کرد. مسوول کمیسیون مشاوران و اشخاص حقیقی گفت: تی نت یک سمینار تخصصی با فضای صمیمی است. در این سمینارها صرفا قرار نیست یک سخنران حرفه‎ای و عده‎ای مخاطب صامت داشته باشد. برنامه در محیطی صمیمی و همراه با مشارکت حاضران برگزار می‎شود و به سوالات مطرح‎شده درخصوص موضوع مرتبط با عناوین فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسخ داده می شود.
او همچنین درخصوص سایر اهداف تی نت اضافه کرد: از اهداف جانبی این برنامه شبکه سازی میان تازه واردان و پیشکسوتان صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات است که در این نشست ها با یکدیگر آشنا شده و قطعا موضوعاتی برای همکاری یا تعریف پروژه های مشترک پیدا خواهند کرد.  در ادامه امیر قربانعلی، سخنگوی این سمینار به تشریح  فناوری های جدید دنیای ارتباطات با رویکرد  کاربرد عملی و فرصت های شغلی و موضوع نشست مراکز داده به زبان ساده پرداخت.
قربانعلی در بخش اول سمینار محورهایی همچون  تعاریف، استانداردها، روش های طراحی انواع مراکز داده و تجهیزات شکل دهنده مراکز داده ابری را توضیح داد.
در بخش دیگری از این سمینار محورهایی همچون زیرسیستم های مراکز داده، پردازش اطلاعات، زیرساخت های کابلی و رک‎ها و سیستم های خنک کننده ارایه شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :