آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189087
تاریخ انتشار : 26 مرداد 1395 11:14
تعداد بازدید : 692

اعلام30 شاخص برای تعیین رییس اتاق ایران

سخنگوی روسای کمیسیون های اتاق ایران گفت: در اولین جلسه شورای روسای کمیسیون اتاق ایران ۳۰ شاخصه برای رییس اتاق تعریف شد.

فارس- ابوالفضل روغنی گلپایگانی افزود: ما شورای روسا را به رسمیت می شناسیم و با آنها ارتباط خوب و منطقی داریم؛ چرا که شورای روسا تجربه خوبی دارند و اگر کنار آنها قرار بگیریم می توانیم از تجربیاتشان استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: با برگزاری این جلسه فقط خواستیم بگوییم کمیسیون ها هم در نقش آفرینی حضور دارند. در این شورا به هر نتیجه ای که برسیم نتیجه را به هیات نمایندگان پیشنهاد می کنیم. همه حرف ما این بوده اتاق باید در جهت تقویت شورای کمیسیون ها  قدم بردارد، تا بتوانیم سیستمی قوی به وجود آوریم تا همه ذی نفعان اتاق را پاسخگو باشد.
به گفته او، شورای روسای کمیسیون ها که در آینده جایگاه خود را بیشتر پیدا خواهند کرد، تاکید بر اجرای هرچه سریع تر انتخابات به صورت قانونی داشتند، تا از این طوفان سهمگین که اتاق را در دریای مواج انداخته است، جلوگیری کند.
سخنگوی روسای کمیسیون های اتاق ایران تصریح کرد: پیشنهاد هیات رئیسه این بود که انتخابات 48 ساعت بعد از جلسه سی و یکم مرداد ماه برگزار شود. همچنین برخی دوستان روی برگزاری انتخابات در سی و یکم مرداد ماه تاکید داشتند، اما چون دستور کار صادر شده امکان برگزاری انتخابات در این تاریخ نیست.
وی افزود: تعدادی از شاخص هایی که در نشست شورای روسای کمیسیون های اتاق برای رییس اتاق ایران تعیین شد، شامل برآمده از بخش خصوصی واقعی، صاحب کسب و کار و برند موفق،  تسلط به فضای کسب و کار ، سابقه فعالیت در تشکل های استانی و ملی، تسلط بر قوانین و مقررات، سابقه موفقیت در اداره تشکل ها، شجاعت در بیان مطالبات بخش خصوصی،  ارایه برنامه شفاف با محوریت چابک سازی و شفاف سازی اتاق، توانایی برقراری ارتباط مناسب و موثر با قوا است.
وی گفت: ارکان مختلفی در اتاق ایران وجود دارد که در تصمیم سازی و اداره امور اتاق نقش مهمی ایفا می کنند. همان گونه که شورای روسای شهرستان ها وجود دارد و در تصمیم سازی اتاق نقش مهمی دارند، ما هم به عنوان بازوان تخصصی اتاق می خواهیم نقش خود را ایفا کرده؛ در مورد تصمیمات اتاق اظهار نظر قطعی داشته باشیم و نظرات کارشناسی خود را اعلام کنیم.
روغنی گلپایگانی افزود: در اتاق ایران 19 کمیسیون تخصصی فعالیت می کند که حالا شورایی برای هماهنگی میان آن ها تشکیل شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :