آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189140
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1395 10:42
تعداد بازدید : 939

عضو هیات مدیره پست ضمانت داد:

شرکت پست، صحت مسترکارت ها را چک کرده است

عضو هیات مدیره پست با بیان اینکه ثبت نام و توزیع کارت های اعتباری براساس ماموریت ذاتی پست است، گفت: پست از طریق شرکت واسط، این کارت ها را در دفاتر پستی به فروش می رساند.

ایرنا- بعد از اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر همکاری پست با یک شرکت خارجی برای ارایه خدمات مسترکارت در کشورمان، برخی رسانه ها دیروز به نقل از سخنگوی این شرکت آمریکایی اعلام کردند که این شرکت فعالیتی در ایران ندارد.
غلامرضا نجاری در واکنش به این موضوع اعلام کرد: از آنجا که شرکت پست به نیابت از سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی خدمات دیگر دستگاه ها را به مشتریان ارایه می کند، با هدف تسهیل مبادلات ارزی خرد، با انعقاد قرارداد با شرکت «ویژن کارت ایرانیان» عملیات مربوط به توزیع و تحویل کارت های پیش پرداخت به متقاضیان را پس از احراز هویت بر عهده دارد. 
وی افزود: پیش از انعقاد قرارداد با این شرکت، کیفیت خدمات کارت های ارایه شده از سوی پست مورد بررسی قرار گرفت که نشان از صحت عملیات مالی توسط این شرکت است. 
وی ادامه داد: این کارت ها به دلیل آنکه بر پایه «هاب اکانت» تعریف می شود، از امنیت بالایی نیز برخوردار بوده و به راحتی در دیگر کشورها قابل استفاده است.در همین ارتباط مدیرعامل شرکت ویژن کارت نیز اعلام کرده که مدارک احراز صلاحیت این شرکت مبنی بر اجازه توزیع کارت های بین المللی موجود بوده و مشخصا از این شرکت به عنوان نماینده رسمی در زمینه واگذاری کارت های اعتباری بین المللی یاد شده است.
به گفته وی، «ویژن کارت ایرانیان» به آدرس الکترونیکی mastercardiran.com، یک شرکت ایرانی و دارای آدرس معتبر بوده و به عنوان شرکت واسط در ارایه خدمات کارت های مالی در کشور مشغول فعالیت می کند. 
وی درخصوص اخبار منتشرشده در برخی رسانه ها مبنی بر اینکه مسوولان مسترکارت فعالیت در ایران را تکذیب کرده اند نیز گفت: سخنگوی مسترکارت امکان فعالیت این شرکت را از طریق شرکت های واسط تکذیب نکرده و اصولا در هیچ نقطه ای در دنیا جز انگلستان و آمریکا شرکت نماینده ای نداشته و فقط به معرفی صادرکننده های کارت خام (شرکت ها) و خدمات دهنده کارت ها (بانک ها) می پردازد.
وی با بیان اینکه این شرکت مدارک قانونی لازم برای فعالیت را از سوی مسترکارت و مراجع قانونی ایران دریافت کرده است، افزود: کارت های پیش پرداخت یا prepaid را وارد بازار می کنیم که تفاوت اساسی با کارت های کردیت و دبیت استاندارد دارد. درواقع امکان استفاده از این دو نوع کارت تا زمان قبول بعضی شرایط برای ایرانیان امکان پذیر نیست؛ لذا کارت های پیش پرداختی در ایران آورده شده که در خارج از کشور در هر فروشگاهی قابل استفاده برای معاملات اقتصادی و خریدهای خانوادگی است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :