آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189145
تاریخ انتشار : 27 مرداد 1395 10:50
تعداد بازدید : 887

بازگشت رسمی نوکیا به بازار موبایل دنیا

یک شرکت فنلاندی با نام HMD Global Oy درصدد است گوشی های هوشمند نوکیا را دوباره راهی بازار کند. این کمپانی اعلام کرد که مدیرعامل سابق رویو، سازنده بازی پرندگان خشمگین را به عنوان مدیر ارشد بازاریابی استخدام کرده است.

فناوران- با به پایان رسیدن قرارداد نوکیا و مایکروسافت برای تولید گوشی های هوشمند، زمزمه های ورود دوباره نوکیا به بازار موبایل دنیا شنیده می شود. بر این اساس شرکت HMD Global Oy ظاهرا قصد دارد به شکل کاملا جدی، برند نوکیا را دوباره احیا کرده و وارد بازار کند.
گزارش ها حاکی است کمپانی HMD Global Oy، پِکا رانتالا، مدیرعامل سابق رویو، کمپانی توسعه دهنده بازی پرندگان خشمگین و کارمند سابق نوکیا را به عنوان مدیر ارشد بازاریابی به خدمت گرفته است.
نوکیا پس از سه سال همکاری با مایکروسافت، بالاخره با امضای قراردادی، گواهی استفاده از برند نوکیا را در اختیار کمپانی  فنلاندی HMD Global Oy قرار داد.
پِکا رانتالا در طول سال های ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۱ سابقه فعالیت در نوکیا را داشته و پس از واگذاری بخش موبایل نوکیا به مایکروسافت، به رویو عزیمت کرد و سمت مدیرعاملی این شرکت را بر عهده گرفت. رانتالا در سال ۲۰۱۵ پس از یک سال تکیه زدن بر سمت مدیرعاملی کمپانی بازی سازی و اجرای برنامه های بازسازی و تعدیل نیرو، این کمپانی را ترک کرد و حالا به عنوان مدیر ارشد بازاریابی به خدمت نوکیا درآمده است.
شاید یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که نوکیا مرتکب شد، در ابتدا اصرار بر استفاده از سیمبیان و درنهایت عزیمت به ویندوز فون و همکاری با مایکروسافت بود. البته عوامل زیادی دست به دست هم داد تا بالاخره نوکیا را از بازاری که 14 سال یکه تاز آن بود، منحرف کند تا جایی که طی چند سال اخیر حتی نامی از این برند بزرگ نیست.
با این حال انتظار می رود کمپانی HMD Global Oy مقتدرانه وارد عرصه موبایل شود و بتواند نام نوکیا را دوباره زنده کند.
براساس اطلاعات ارایه شده گوشی های هوشمند و تبلت های HMD که با برند نوکیا راهی بازار خواهند شد، مبتنی بر آندرویید بوده و توسط کمپانی FIH تایوان که زیر پرچم فاکس کان قرار دارد، تولید و عرضه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :