آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189343
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1395 10:33
تعداد بازدید : 683

زنگ بورس توسط همراه اول به صدا درآمد

در مراسمی در ساختمان بورس، زنگ آغاز به کار معاملات این هفته بورس اوراق بهادار تهران توسط شرکت همراه اول به صدا درآمد.

فناوران - اداره كل ارتباطات شركت ارتباطات سيار ايران اعلام کرد، همزمان با سومین سالروز عرضه سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار، بازگشایی نمادین بازار توسط سیدعباس نوربخش، معاون مالی و تدارکاتی اپراتور اول صورت گرفت.در این مراسم، معاون مالی و تدارکاتی همراه اول ضمن تشریح آخرین وضعیت مالی و شبکه این اپراتور گفت: در چند سال گذشته سهامداران به ما اعتماد کردند و ما با توسعه شبکه و بهبود عملکرد مالی، به این اعتماد پاسخ مناسبی داده ایم.
وی افزود: ارزش بازار همراه اول در مدت زمان حضور در بورس، معادل ۲۰۷ درصد رشد کرده است که میانگین آن در هر سال حدود ۳۵ درصد است EPS سهام همراه اول نیز با توجه به افزایش سرمایه صورت گرفته، صعودی بوده و برای سال آینده حدود ۷۱۵ تومان پیش بینی می شود.نوربخش با بیان بهبود شاخص های مالی گفت: این موضوع در حالی اتفاق می افتد که این شرکت طی چند سال اخیر حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان در شبکه خود سرمایه گذاری کرده است.
معاون مالی و تدارکاتی همراه اول در پایان با بیان رتبه شفافیت و اطلاع رسانی همراه اول گفت: اپراتور اول با رتبه ۱۳۳ در بورس آغاز به کار کرد و امسال به رتبه ۱۲ رسیده است، امیدواریم در سال آینده جزو ۵ شرکت برتر بورس باشیم.
براساس این گزارش به مناسبت سومین سالروز ورود همراه اول به بورس، این شرکت خلاصه ای از عملکرد ۳ ساله خود را منتشر کرده است که در آن روند مناسبت عملیاتی کاملاً قابل مشاهده است.
شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) در تاریخ ۲۷/۰۵/۱۳۹۲ طبق هماهنگی های انجام شده و پس از بیش از ۲۷ ماه حضور در بازار فرابورس به جمع شرکت های بورسی پیوست. قیمت کشف شده هر سهم همراه در آن تاریخ ۴۲,۰۰۰ ریال به ازای هر سهم بوده است.براساس این گزارش در بازه زمانی که بازار پس از ۴ ماه و در دی ماه ۹۲ سقوط شدید خود را آغاز کرد، همراه اول با عملکرد مناسب عملیاتی خود و با رشد ۴۳ درصدی سود خالص پیش بینی شده هر سهم سال مالی ۹۵ نسبت به سال مالی ۹۲ توانست بازدهی بسیار مناسب تری در این دوره سه ساله در مقایسه با شاخص بورس اوراق بهادار تهران و شاخص صنعت مخابرات رقم بزند. (بازدهی ۱۳۱ درصدی همراه اول در مقابل بازدهی ۳۱ درصدی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران و بازدهی ۹۵درصدی شاخص صنعت مخابرات)


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :