آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189356
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1395 11:5
تعداد بازدید : 531

زن AMD هووی محصولات اینتل

لیزا سو، مدیرعامل ای.ام.دی از عرضه پردازنده های قدرتمند Zen ساخت این شرکت برای رقابت با تولیدات مشابه شرکت اینتل خبر داده است.

فارس- ای.ام.دی در ماه های اخیر پردازنده های قدرتمندی برای استفاده در کنسول های بازی PlayStation 4 و Xbox One تولید کرده و علاوه براین کارت ویدیوی قدرتمند Radeon RX480 را نیز با قیمت 400 دلار عرضه کرده است.
این شرکت اعلام کرده است، پردازنده های جدید ای ام دی براساس این تفکر تولید شده اند که عملکرد، توان و کارآیی فراوان در اولویت قرار گیرد و این موضوع خبری بسیار خوش برای کاربران حرفه ای خواهد بود؛ چراکه علاوه بر استفاده از یک پردازنده پرقدرت، مبلغ کمتری نسبت به سایر برندها پرداخت می کنند.
همچنین این شرکت از فناوری جدید 14 نانومتری موسوم بهFinFET (3D transistor) استفاده کرده و درنتیجه IPC (instructions per cycle) یا دستورالعمل در هر سیکل تراشه های ساخت این شرکت در مقایسه با نمونه های قبلی تا 40 درصد بهتر 
شده است.
در نسل جدید تراشه های Zen از 8 مگابایت L3 cache، L2 cache مشترک استفاده شده است. البته clock speed و قیمت این تراشه ها افشا نشده است؛ اما نخستین مدل تراشه Zen هشت هسته ای بوده و از DDR4 RAM پشتیبانی خواهد کرد. 
این شرکت اعلام کرده که قرار است در آینده نزدیک مدل های 32 هسته ای آنها هم تولید شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :