آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189358
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1395 11:7
تعداد بازدید : 546

سقوط 76درصدی فروش گوشی های ویندوزفون

موسسه تحقیقاتی گارتنر گزارش داده که فروش گوشی های هوشمند ویندوزفونی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی با کاهش ۷۶ درصدی به کمتر از 2 میلیون دستگاه رسیده است.

فناوران- درحالی که فروش گوشی های ویندوزفونی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از 8/2 میلیون دستگاه بود، امسال با کاهش ۷۶ درصدی به کمتر از ۲ میلیون دستگاه رسیده است.
شاید بتوان کاهش فروش گوشی های هوشمند ویندوزفونی را نتیجه همکاری ناموفق نوکیا و مایکروسافت دانست که پیامدی غیر از ضرر ۱۰ میلیارد دلاری نداشت.
گزارش ها حاکی است که مایکروسافت در طول سه ماهه دوم سال جاری میلادی بیش از 1/2 میلیون دستگاه گوشی هوشمند راهی بازار کرده است؛ اما از آنجا که آمار ارایه شده توسط گارتنر حکایت از عرضه دو میلیون دستگاه گوشی مبتنی بر ویندوز موبایل دارد، به نظر می رسد ۷۵۰ هزار دستگاه دیگر توسط سایر کمپانی ها در سراسر جهان تولید شده است.
اوایل سال جاری میلادی مدیران مایکروسافت اعلام کردند که لازم است این شرکت در زمینه توسعه گوشی های هوشمند تمرکز بیشتری داشته باشد و به رقابت خود با سایر تولیدکنندگان ادامه دهد؛ اما ظاهرا مایکروسافت نتوانسته امسال به موفقیتی دست یابد؛ چراکه از 2/5 درصد سهمی که سال گذشته از بازار گوشی های هوشمند داشت، امسال به 0/6 درصد کاهش یافته است. 
مایکروسافت در ابتدای راه امید زیادی برای کسب سهم بالا در میان سایر رقبا داشت، اما ویندوز هرگز نتوانست سهمی بیشتر از ۵ درصد از بازار موبایل دنیا کسب کند و بتواند به رقیبی جدی برای آندرویید گوگل و iOS اپل تبدیل شود. از سوی دیگر جدایی نوکیا از مایکروسافت که تا پایان سال صورت می گیرد، باز هم تاثیر منفی بیشتری روی عملکرد مایکروسافت خواهد داشت؛ بنابراین به نظر می رسد خیلی زود شاهد جمع شدن ویندوز موبایل از بازار موبایل دنیا خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :