آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18942
تاریخ انتشار : 14 آذر 1391 10:15
تعداد بازدید : 1048

با برکناری وزیر ارتباطات و سفر نهاوندیان دست مجریان الکامپ در پوست گردو ماند

چه کسی نمایشگاه را افتتاح می کند؟

با برکناری رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسوول افتتاح کننده الکامپ هجدهم در هاله ای از ابهام فرو رفت.

فناوران- به سنت چند سال گذشته، شنیده می‌شود ستاد برگزاری الکامپ با تقی‌پور برای گشایش نمایشگاه هجدهم هماهنگ کرده بودند اما با برکناری وی، مشخص نیست این کار بر عهده چه کسی گذاشته می‌شود.
ظاهرا با توجه به مشغله‌های زیاد نیکزاد در حوزه‌های راه و مسکن و ناآشنایی وی با این حوزه و همچنین برقرار نبودن ارتباط موثر میان مجریان نمایشگاه و مسوولان وزارت راه و شهرسازی، عملا مجریان الکامپ از حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای گشایش نمایشگاه ناامید شده‌اند.
این در حالی است که در چند سال گذشته همواره نمایشگاه فناوری اطلاعات کشور توسط وزیر این حوزه افتتاح می‌شد. برای مثال نمایشگاه هفدهم با حضور تقی‌پور و نمایشگاه شانزدهم با حضور وی و البته وزیر آموزش و پرورش افتتاح شده بود.
گزینه دیگر پیش روی مجریان الکامپ، دعوت از محمد نهاوندیان رییس اتاق ایران است. با توجه به اینکه نمایشگاه زیر نظر اتاق برگزار می‌شود و حتی خود نهاوندیان به بحث میان اختلاف تشکل‌های این حوزه وارد شده بود، حضور وی در افتتاحیه نمایشگاه چندان سخت به نظر نمی‌رسد. اما وی در ایام الکامپ خارج از کشور خواهد بود تا عملا دست مجریان نمایشگاه در پوست گردو بماند.
به نظر می‌رسد مهدی اخوان دبیر شورای عالی فضای مجازی محتمل‌ترین گزینه برای گشایش نمایشگاه هجدهم باشد. اخوان که گفته می‌شود با توجه به مشغله‌های فراوان وزیر جدید ارتباطات، اکنون قدرتمندترین مرد حوزه ICT کشور در دولت است، می‌تواند گزینه خوبی برای مجریان نمایشگاه باشد.
گزینه دیگر هم احمد بزرگیان معاون نوسازی و تحول اداری رییس‌جمهور است. بزرگیان علاقه خود را به حوزه فناوری اطلاعات پیشتر با حضور در برنامه‌های صنفی حوزه IT نشان داده و با توجه به جایگاه سازمانی وی به عنوان معاون رییس‌جمهور، او هم گزینه مناسبی به نظر می‌رسد.
البته با توجه به نزدیکی زمان برگزاری نمایشگاه به انتخابات ریاست جمهوری، شاید امکان دعوت از کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری که به فناوری اطلاعات هم علاقه‌مندند، وجود داشته باشد. محمد باقر قالیباف و محسن رضایی را می‌توان در این گروه دسته‌بندی کرد. قالیباف بارها از علایق خود به استفاده از فناوری اطلاعات سخن گفته و است و محسن رضایی در انتخابات پیشین تنها کاندیدایی بود که برای فناوری اطلاعات برنامه داشت.

پخش الکامپ از تلویزیون
خبر دیگر در مورد الکامپ اینکه براساس توافقات انجام شده قرار است شبكه بازار طي روزهاي برگزاري هجدهمين دور نمايشگاه، روزانه گزارشي 100 دقيقه‌اي به صورت زنده از رويدادها و فعاليت مشاركت‌كنندگان در اين نمايشگاه پخش كند.
براساس این گزارش، با پيگيري‌هاي روابط عمومي اتاق بازرگاني ايران و حمايت‌هاي اين نهاد اقتصادي، برنامه‌اي تنظيم شد تا طي آن روزانه گزارش‌هايي از نمايشگاه الكامپ كه امسال توسط مجمع تشكل‌هاي فناوري اطلاعات اتاق بازرگاني برگزار مي‌شود، تهيه و پخش شود.
برنامه‌هاي اين شبكه از الكامپ هجدهم حول محور وضعيت بازار دادوستد شركت‌هاي فعال در حوزه فناوري اطلاعات و نقش نمايشگاه در رشد كسب‌وكار اين شركت‌هاي است. گفتني است شبكه بازار، يكي از شبكه‌هاي تلويزيوني صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران است كه به‌صورت ديجيتال پخش مي‌شود.
اين شبكه در هفت فاز چون معرفي كالا و خدمات و اخبار اقتصادي، گزارش‌ها و آگهي، فروش مستقيم كالا و برنامه‌هاي آموزشي مرتبط با تجارت، برنامه مي‌سازد.
لازم به ذكر است برنامه‌هاي اختصاصي اين شبكه با موضوع الكامپ، طي روزهاي 19 تا 22 آذرماه سال جاري، هم‌‌زمان با برگزاري اين نمايشگاه پخش خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :