آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189450
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1395 10:54
تعداد بازدید : 817

شبکه ملی اطلاعات به برنامه ششم وارد می شود

معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: پس از اعلام وصول مجدد لایحه برنامه ششم توسعه برای اصلاح و بهبود این برنامه با اضافه شدن دو تا سه پیشنهاد جدید کمبودها جبران می شود و شبکه ملی اطلاعات نیز به برنامه ششم اضافه خواهد شد.

فارس- رضا باقری اصل درباره اضافه شدن بندها و ایجاد تغییراتی در لایحه برنامه ششم توسعه در حوزه ICT گفت: پس از اعلام وصول مجدد لایحه برنامه ششم توسعه، مطابق دیگر وزارتخانه ها جلساتی بین نمایندگان مجلس و وزارت ارتباطات در حال برگزاری است تا برنامه در احکامی که کمبود داشت، به پیشنهاد نمایندگان و وزارت ارتباطات در جهت اصلاح و بهبود برنامه تکمیل شود.
معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در این فرآیند اگر نکته ای فراموش شده یا در مجلس قبل نکاتی مطرح بود که فرصت برای ارایه پیدا نشد و اکنون به ذهن رسیده، تلاش می کنیم با همکاری مجلس در برنامه گنجانده شود.
وی با بیان اینکه برنامه ششم نیاز به تغییر آنچنانی ندارد، گفت: اما دو یا سه پیشنهاد جدید مطرح شده که به برنامه اضافه خواهد شد، از آن جمله موضوع شبکه ملی اطلاعات است که به برنامه ششم اضافه می شود.
باقری اصل در پاسخ به این سوال که روح کلی برنامه ششم بر حوزه ICT خدمات و دولت الکترونیکی استوار است و درباره زیرساخت مطلب زیادی ندارد که به نظر می آید ناشی از جهت گیری فکری تدوین کنندگان این برنامه در وزارت ارتباطات بوده است، گفت: روال کار در تدوین قوانین برنامه به این شکل است که از کارگروه های مختلف اطلاعات به کمیسیون تلفیق ارسال می شود. بندهایی که از وزارت ارتباطات به این کمیسیون رفته بود، به این صورت جمع بندی شده و شاید علت امر علاقه بیشتر کارگروه به این موضوعات است.
فاز نخست شبکه ملی اطلاعات قرار است هفته آینده دوشنبه هفتم شهریورماه به صورت رسمی افتتاح شود. 
براساس این گزارش در ویرایش اولیه برنامه ششم توسعه، از شبکه ملی اطلاعات صحبتی نشده بود که این موضوع با انتقاد برخی کارشناسان و فعالان حوزه همراه بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :