آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189455
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1395 11:5
تعداد بازدید : 783

صدور کارت بازرگانی ویژه برای مودیان خوش حساب

رییس کل سازمان مالیاتی کشور رقم کل معوقات مالیاتی را ۴۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان و فرار مالیاتی را بین ۱۳ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.


فناوران- سیدکامل تقوی نژاد رقم کل معوقات قطعی مالیاتی را ۴۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از ابتدای سال ۹۵ تا پایان تیرماه ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از معوقات مالیاتی وصول شد؛ این در حالی است که برخی از این مطالبات در سال های گذشته ایجاد شده است. همچنین از رقم مذکور ۸ هزار میلیارد تومان متعلق به کسانی است که کارت بازرگانی خود را در اختیار دیگران قرار داده اند.
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام برنامه ساماندهی کارت های بازرگانی با همکاری اتاق بازرگانی گفت: این کارت ها باید تقسیم بندی شوند، در عین حال صدور کارت ویژه برای مودیان خوش حساب در دستور کار قرار می گیرد. در این زمینه پیشنهادی توسط سازمان امور مالیاتی مطرح شده که وزیر اقتصاد با آن موافقت کرده است که براساس آن قرار است در مبادی ورودی ۴ درصد مالیات علی الحساب به کالاهایی که وارد می شوند، تعلق گیرد که هماهنگی های آن انجام شده است.
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور درباره صندوق مکانیزه فروش نیز گفت: اکنون آمار دقیقی از مصرف مالیات ارزش افزوده در چرخه توزیع نداریم. بر اساس قانون برنامه پنجم و قانون مالیات های مستقیم صندوق مکانیزه فروش باید نصب شود و لایحه آن در مجلس است.
تقوی نژاد ادامه داد: مشوق هایی برای نصب صندوق مکانیزه فروش پیش بینی شده که هزینه نصب اولیه صندوق بر عهده سازمان امور مالیاتی است.
تقوی نژاد درباره مالیات ارزش افزوده گفت: 11 هزار میلیارد تومان درآمد وجود داشته که 89 درصد تحقق نشان می دهد و 35 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد دارد.
وی درباره مالیات های مستقیم گفت: 16 هزار و 600 میلیارد تومان مالیات وصول شده که 25 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش داشته و 99 درصد بودجه نیز محقق شده است.
تقوی نژاد بر محرمانگی اطلاعات مالیاتی و عدم افشای اطلاعات مالیاتی تاکید کرد و گفت: استفاده از اطلاعات مالیاتی جرایم سنگینی دارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :