آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18951
تاریخ انتشار : 14 آذر 1391 10:28
تعداد بازدید : 1014

معاون وزیر راه و شهرسازی:

تجهیز 75 درصد شرکت های حمل و نقل به سیستم بارنامه برخط

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: در پی اجرای طرح صدور بارنامه الکترونیکی در شرکت های حمل و نقل، در حال حاضر 75 درصد شرکت های حمل و نقل از سیستم صدور بارنامه برخط برخوردار هستند.

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای- شهریار افندی‌زاده افزود: این طرح به منظور جمع‌آوری اطلاعات بارنامه‌های صادرشده به صورت آنلاین روی سرور متمرکز و امکان تصمیم‌گیری سریع‌تر و برنامه‌ریزی مطلوب‌تر از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تدوین و نرم‌افزار آن تهیه شده است.
وی گفت: طرح صدور بارنامه الکترونیکی با مشارکت سازمان‌های همکار، کانون رانندگان، شرکت‌های حمل و نقل در سطح ملی به اجرا درآمده است.معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص مزایای اجرای این طرح گفت: امکان کنترل فعال یا غیرفعال بودن ناوگان و رانندگان، دریافت اطلاعات صحیح و کامل بارنامه، جلوگیری از سفرهای یک سر خالی و تسریع در امور حمل و نقل کالا از جمله برخورداری از نرم‌افزار بارنامه برخط است که بهره‌وری اقتصادی را در بخش افزایش داده، در مصرف وقت و انرژی صرفه‌جویی خوبی به عمل خواهد آمد.
افندی‌زاده با بیان اینکه، تجهیز به اینترنت پرسرعت در شرکت‌های حمل و نقل کالا یکی از الزامات اصلی اجرای این طرح است، افزود: در این راستا بخشنامه‌ای از سوی سازمان تهیه و به تمامی شرکت‌های حمل و نقل کالا ارسال شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :