آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 189523
تاریخ انتشار : 2 شهریور 1395 10:24
تعداد بازدید : 759

شرط وزیر ارتباطات برای تداوم فعالیت خارجی‌ها

سرور شبکه های مجازی خارجی باید در ایران باشد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تلاش می کنیم تمام مسایل شبکه های مجازی در داخل باشد تا اطلاعات مصرف کنندگان در کشور باقی بماند، گفت: شبکه های مجازی خارجی می توانند در کشور فعالیت کنند به شرط اینکه سرورهای شان در داخل کشور باشد.

ایسنا - محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سهم بازار ICT درحال حاضر 39 هزار میلیارد تومان است، گفت: قرار است این میزان به بیش از 100 هزار میلیارد تومان تا پایان دولت افزایش یابد، همچنین 100 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در حوزه ICT ایجاد شود. در مدار قرار دادن دو ماهواره ملی مخابراتی و سنجش از راه دور نیز در برنامه ششم توسعه دیده شده است.
واعظی ادامه داد: تمام روستاها و مناطق کشور باید بتوانند براساس شبکه ملی اطلاعات کل کشور به اینترنت پرسرعت متصل شوند.
واعظی افزود: در ارتباط با شبکه های مجازی بررسی هایی را انجام داده ایم و اولویت هایی را مشخص کرده ایم. اولویت نخست این است که همه مسایل شبکه های مجازی در ایران باشد تا اطلاعات مصرف کنندگان و مردم در کشور باقی بماند. شبکه های خارجی می توانند در کشور فعالیت کنند به شرط اینکه سرورهای شان در داخل کشور باشد. آن دسته از شبکه ها که به مقررات و قانون کشور احترام بگذارند، برایمان محترم شمرده خواهند شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون مسایل به وجود آمده درباره ایران کانکت گفت: از گذشته شرکتی به نام «یورو مانی» کار تدارکات این بخشنامه را انجام می داد؛ در رابطه با ایران نیز با هماهنگی وزارت خارجه و وزارت اطلاعات هماهنگی هایی انجام شد. اینکه شرکت های بزرگ دنیا به ایران می آیند و با هم مذاکره می کنند و همچنین فرصتی برای شرکت های ایرانی ایجادخواهد شد باید به صورت مثبت نگاه شود، اما متاسفانه برخی خبرگزاری ها همچنان منفی نگاه 
می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :