آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18963
تاریخ انتشار : 14 آذر 1391 10:50
تعداد بازدید : 572

رییس اتاق ایران:

اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم به عامل جدید التهاب تبدیل نشود

رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با بیان اینکه امروز کشور با رکود تورمی مواجه است، گفت: امروز کشور نیازمند آرامش است و مناسب است از بروز هرگونه تلاطم جدید جلوگیری شود و اجازه ندهیم اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم به یک عامل جدید برای ایجاد التهابات تبدیل شود.

خبرگزاری مهر- لایحه اصلاح قانون مالیات‌‌های مستقیم کشور در نشست مشترک رییس و اعضای کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی با فعالان بخش خصوصی کشور مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست که با حضور رییس و اعضای هیات رییسه اتاق ایران برگزار شد،‌ فعالان بخش خصوصی دیدگاه‌های اصلاحی خود درباره لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم کشور را مطرح کردند.
رییس اتاق ایران با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، گفت: امروز کشور ما دچار رکود تورمی است و به این ترتیب، رونق اقتصادی و حمایت از تولید، بر هر سیاست دیگری تقدم دارد.
وی توسعه پایه مالیاتی کشور را از ضرورت‌های توسعه اقتصادی ایران دانست و گفت: یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های اقتصاد ایران،‌ اتکای بیش از حد بودجه دولت به درآمدهای نفتی است که بهتر است کاهش یابد. بنا‌بر‌این امروز توسعه پایه‌های مالیاتی یک اقدام ضروری است اما این هدف به صرف تغییر برخی قوانین، محقق نمی‌شود بلکه بهتر است با ایجاد تسهیل در شرایط بازرگانی،‌ حجم اقتصاد رسمی در مقابل اقتصاد غیررسمی را گسترش داد. به این ترتیب با افزایش پایه‌های مالیاتی، میزان اتکای دولت به ارز حاصل از فروش نفت را کاهش می‌یابد.
رییس پارلمان بخش خصوصی کشور گفت: امروز کشور بیش از گذشته نیازمند آرامش است و مناسب است از بروز هرگونه تلاطم جدید جلوگیری شود و اجازه ندهیم این قانون نیز به یک عامل جدید برای ایجاد التهابات،‌ تبدیل شود.
به اعتقاد فعالان بخش خصوصی، برای اینکه لایحه مذکور قادر به اصلاحات لازم در نظام مالیاتی کشور باشد، لازم است به‌طور کارشناسی مورد بازنگری قرار گیرد. از سوی دیگر طرح تحول اقتصادی شامل چندین محور بود که بهتر است با هم و به‌طور هماهنگ اجرایی می‌شدند که متاسفانه در عمل شاهد آن نبودیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :