آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 18964
تاریخ انتشار : 14 آذر 1391 10:51
تعداد بازدید : 474

رییس سازمان توسعه تجارت گفت:

حمایت از صادرات نیازمند مستندات است

رییس سازمان توسعه تجارت گفت: بر اساس ماده 11 آیین نامه مقررات صادرات و واردات باید برای حفاظت و صیانت از صادرات کشور، حمایت های لازم را از صادرکنندگان به عمل آوریم که رسیدگی به تقاضاهای این چنینی نیازمند مستندات تجاری است.

واحد مرکزی خبر- حمید صافدل در حاشیه نشست هم‌اندیشی تبیین سیاست‌های جدید تجاری افزود: سازمان توسعه تجارت آمادگی دارد این مستندات را دریافت و براساس اختیارات ماده 11 آیین‌نامه مقررات صادرات و واردات، تصمیمات لازم را اتخاذ کند.
وی گفت: البته این صادرکنندگان با توجه به قرارداد و مستندات تجاری که ارایه می‌کنند می‌توانند از شرایط سابق برخوردار باشند.
صافدل افزود: ممکن است در مقاطعی ثبت سفارش‌ها به طور موقت ممنوع شود تا برخی بررسی‌ها صورت گیرد که در این باره از دو ماه قبل نیز توقف‌هایی صورت گرفته بود و براساس بررسی‌های انجام شده گروهی از کالاها در رتبه‌های دیگری از اولویت‌بندی قرار گرفته‌اند و در چارچوب دیگری با رعایت قوانین و مقررات، ثبت سفارش آنها انجام می‌شود و امکان واردات آنها نیز محتمل است.
وی گفت: برای گروهی از کالاها که احیانا در این مدت ثبت سفارش انجام نشده است، ثبت سفارش‌های قبلی معتبر است و پس از رسیدگی‌های نهایی با رعایت سایر مقررات این روال و ادامه مسیر واردات می‌تواند استمرار یابد.  صافدل افزود: در جلسه هم‌اندیشی امروز به صورت شفاف میان دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی تقسیم کار و براین اساس شرایط برای آینده تعریف شد و در تصمیم‌گیری‌های گذشته نیز بازنگری‌هایی صورت گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :