آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190012
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1395 12:55
تعداد بازدید : 605

سیری، کورتانا و Google Now مشکل شنوایی دارند!

در بسیاری از موارد پیش آمده است که اگر لهجه کاربر هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی تغییر کند، دستیاران دیجیتالی نمی توانند به راحتی صحبت شما را تشخیص دهند. میکروفون های متصل به این دستیاران صوتی طی چند سال اخیر ارتقا نیافته اند و بر این اساس نمی توان از آنها توقع چندانی داشت.


موبنا- میکروفون های کنونی که در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرند، همچنان از صداهای اضافی محیط تاثیر می پذیرند و به همین خاطر در بسیار از موارد نمی توانند کلمات را به درستی تشخیص دهند. دنیای فناوری از سال ۲۰۱۲ میلادی و با روی کار آمدن گوشی هوشمند آیفون ۵ میکروفون ها را ارتقا داد؛ با این وجود این فناوری هنوز هم نقص های زیادی دارد.
بزرگ ترین شرکت جهان که سیستم های میکروالکترومکانیک را برای میکروفون ها تولید می کند، Knowles نام دارد. این شرکت سال گذشته 4/1 میلیون قطعه میکروفون را به بازار جهانی صادر کرد که البته در کنار آن نرم افزارهای کاربردی مخصوص این میکروفون ها را هم در اختیار تولیدکنندگان گوشی قرار داد.فناوری جدیدی که توسط این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد، Vespar نام دارد که در اصل یک فناوری پیزوالکتریک منعطف است و نیاز دستگاه برای بهره مندی از یک میکروفون ثابت را برطرف می کند. ولی این فناوری تا اواسط سال ۲۰۱۷ عرضه نمی شود.به هرحال مشکلات موجود در میکروفون ها و برخی اختلالات در دستیاران دیجیتالی باعث شده است تا کارشناسان به این نتیجه برسند که Siri اپل، Cortana مایکروسافت و Now گوگل همچنان به ناشنوایی مبتلا هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :