آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190017
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1395 13:3
تعداد بازدید : 632

مدیرعامل بانک کشاورزی خبر داد:

واریز مطالبات گندم کاران تا پایان شهریورماه مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان اینکه خرید گندم تاکنون به حدود ۱۱.۱ میلیون تن رسیده، ارزش گندم خریداری شده را ۱۴ هزار میلیارد تومان عنوان کرد وگفت: مطالبات کشاورزان تا پایان شهریور تسویه می شود.


فناوران - مرتضی شهیدزاده با بیان اینکه خرید تضمینی گندم تاکنون به حدود ۱۱.۱ میلیون تن به ارزش ۱۴ هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: تاکنون حدود ۶ هزار میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان پرداخت شده، ضمن اینکه قرار است ۲ هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان از مطالبات گندم کاران از محل عرضه اوراق سلف موازی در بازار سرمایه تامین شود.
مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان اینکه مابقی مطالبات کشاورزان از محل فروش گندم تامین خواهد شد، افزود: تا پایان شهریور ماه مطالبات کشاورزان تسویه می شود. پیش بینی ما برای خرید گندم در سال جاری حدود ۹ میلیون تن بود که خوشبختانه تاکنون میزان خرید نزدیک به ۲ میلیون تن فراتر رفته است.
شهیدزاده همچنین با بیان اینکه ۸۰ درصد خسارت های وارد شده به کشاورزان در سال ۹۴ به آنان پرداخت شده است، گفت: ۲۰ درصد باقیمانده نیز تا آبان ماه امسال پرداخت خواهد شد.
مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان اینکه در دوران قبل از برجام ما با ۴ کارگزاری در کشورهایی مانند ترکیه، هند و چین ارتباط داشتیم، گفت: در حال حاضر با بیش از ۷۰ کارگزاری و بانک های خارجی، کره ای، اروپایی، آفریقایی، ترکیه ای و چینی ارتباط داریم و با آنها کار می کنیم. وی با بیان اینکه تاکنون موفق شدیم ۴ میلیارد دلار LC باز کنیم، افزود: ۷۰ درصد این میزان مربوط به نهاده های بخش کشاورزی و صنایع وابسته است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :