آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190054
تاریخ انتشار : 9 شهریور 1395 10:35
تعداد بازدید : 775

معاونت علمی ریاست جمهوری هشدار داد

جشنواره تقدیر از شرکت های دانش بنیان مورد تایید نیست

امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: انجمن صنفی با نام مدیران مراکز دانش بنیان و جشنواره تقدیر از شرکت های دانش بنیان مورد تایید این معاونت نیست.


فناوران- در این بیانیه آمده است: اخیرا برای یک همایش تبلیغاتی با عنوان جشنواره تقدیر از شرکت های دانش بنیان اطلاعیه ای از سوی یک انجمن صنفی با نام مدیران مراکز دانش بنیان منتشر شده است که با اخذ مبالغی، امکان عضویت در انجمن و حضور در این همایش تبلیغاتی را برای متقاضیان فراهم می کند.
در این بیانیه با تاکید بر عدم تایید انجمن صنفی با نام مدیران مراکز دانش بنیان و جشنواره تقدیر از شرکت های دانش بنیان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمده است: بدین وسیله هرگونه ارتباط این برنامه تبلیغاتی با معاونت علمی تکذیب می شود.
این بیانیه ادامه می دهد: با توجه به ابهاماتی که در فرآیند اجرای برخی برنامه های تبلیغاتی وجود دارد، اکیدا توصیه می شود متقاضیان در این برنامه های تبلیغاتی شرکت نکنند.
به شرکت ها توصیه می شود به اطلاعیه هایی درباره کمک به دریافت تایید دانش بنیان شرکت ها و کمک به اخذ وام از صندوق نوآوری و شکوفایی توجه نکنند.
سامانه daneshbonyan.ir، مسیر ارتباطی رسمی دبیرخانه کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان با شرکت هاست و تمام اطلاعیه ها و برنامه های رسمی امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان از این طریق اطلاع رسانی می شود.همچنین مرکز مشاوره شرکت های دانش بنیان آماده پاسخگویی به سوالات شرکت هاست و از شرکت ها تقاضا می شود موارد مبهم را به مرکز مشاوره شرکت های دانش بنیان منعکس کنند.
لازم است ذکر شود درحال حاضر دو هزار و ۵۶۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد و حجم عظیمی از جوانان تحصیلکرده را در خود جای داده که برای این قشر اثرگذار اشتغال زایی کرده اند.
در افق ۱۴۰۴ نیز پیش بینی شده که ۵۰ درصد اقتصاد کشور از محل تولید، فروش و صادرات محصولات دانش بنیان تامین شود و در واقع معادل ۶۰۰ میلیارد دلار بازار اقتصادی ایران خواهد بود که برای رسیدن به این هدف می توان از طریق توسعه شرکت های دانش بنیان اقدام کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :