آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190055
تاریخ انتشار : 9 شهریور 1395 10:35
تعداد بازدید : 819

مدیر ترابردپذیری اپراتور اول مطرح کرد

پشیمانی شمار زیادی از مشترکان ترابرد شده!

پیش بینی ها درخصوص استقبال مشترکان از طرح ترابردپذیری، اشتباه درآمد و تعداد اندک کاربران نیز در حال برگشتن به اپراتور اصلی خود هستند.


تسنیم - محسن بهداری مدیر ترابردپذیری اپراتور اول با بیان اینکه پیش بینی ها از میزان ترابرد مشترکان فعلا غلط از آب درآمده است، گفت: در حال حاضر عده بسیاری از مشترکان اندکی که به شبکه اپراتورهای دیگر پورت شدند، در حال برگشتن هستند.
وی همچنین درباره رغبت مشترکان همراه اول برای رفتن به شبکه دیگر اپراتورها گفت: برخلاف نظرسنجی های جهانی و برخی پیش بینی های داخلی که انتظار می رفت با شروع تبلیغات اپراتورها، تعداد زیادی از مشترکان به شبکه اپراتورهای دیگر بروند، این اتفاق نیفتاد و کسانی هم که درخواست ترابرد شماره داشتند، اغلب برای تست این کار را کردند و سیم کارت اصلی شان را پورت نکردند.
بهداری با بیان اینکه خیلی ها امیدوار بودند ترابردپذیری در اذهان عمومی تاثیرگذار بوده و همین موضوع منجر به پورت بسیاری از مشترکان در هفته اول رونمایی تجاری شود، گفت: تمام پیش بینی ها غلط از آب درآمد. در حال حاضر حتی عده بسیاری از اندک مشترکان همراه اول که به شبکه اپراتورهای دیگر پورت شدند، در حال برگشتن هستند.
این مدیر حوزه ارتباطات درباره دلایل اصلی برگشت مشترکان پورت‎شده همراه اول گفت: دلیل اصلی به کیفیت و پوشش شبکه باز می گردد؛ اندک مشترکانی که از همراه اول رفتند، گمان می کردند با خدمات خوب و پوشش مناسب دیگر اپراتورها مواجه می شوند اما در همان چند روز ابتدایی متوجه گستردگی پوشش ارتباطی ما شدند؛ لذا درخواست بازگشت به شبکه دادند.
وی افزود: برخی مشترکان شبکه ما که به اپراتورهای دیگر رفتند اما سریعا درخواست بازگشت دادند، در پاسخ به ما راجع به دلیل این بازگشت عنوان کردند که مشکلات پوشش دهی و قطع و وصلی منجر به این تصمیم گیری شده است. مستندات تمامی اظهارات و چت های آنها در پاسخ به مرکز تماس ما موجود است.
وی درباره دیگر دلایل بازگشت مشترکان پورت‎شده نیز گفت: طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتورها موظف هستند برای مشترکانی که پورت می شوند، پیغام IVR فعال کنند تا زمانی که فردی با آنها تماس می گیرد متوجه ترابرد مشترک موردنظر شود. اهمیت پخش پیغام از این جهت است که مخاطب تماس‎گیرنده متوجه شود احتمال پرداخت هزینه بیشتر در مقایسه با قبل جهت تماس برون‎شبکه هست.
بهداری اضافه کرد: در نظر بگیرید که مشترکی از همراه اول به اپراتور دیگری پورت کرده است؛ در چنین شرایطی ناخواسته هزینه ای به شخص تماس‎گیرنده با وی که از قضا او هم مشترک همراه اول است، تحمیل می شود.
مدیر ترابردپذیری MCI گفت: این موضوع برای تجار و دارندگان کسب وکار بسیار مهم است؛ زیرا ممکن است بخشی از تماس هایشان را از دست بدهند. از سوی دیگر چون این پیام به زبان فارسی پخش می شود، ممکن است برای خارجی ها نگران‎کننده باشد و سریعا تماس را قطع کنند زیرا گمان می کنند مخاطب شان به کشور دیگری رفته و قرار است هزینه رومینگ بین الملل (هزینه بیشتر) از آنها دریافت شود.
بهداری بار دیگر با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از مشترکان پورت‎شده همراه اول در حال بازگشت هستند، درباره برآوردش از آینده این طرح گفت: تاکنون استقبال زیادی از این طرح نشده؛ زیرا از مجموع حدود ۷۵ میلیون مشترک فعال موبایل در کشور تنها حدود سه چهار هزار نفر تقاضای پورت شماره به سه اپراتور داشتند که از این تعداد هم رقم قابل توجهی در حال بازگشت هستند.
وی افزود: طی یک هفته اخیر که دست اپراتورها برای تبلیغات ترابردپذیری باز شده است هم شاهد اتفاق خاصی نبودیم که البته هنوز زود است عدم استقبال را به نداشتن دل خوشی به ترابردپذیری نسبت دهیم.
وی گفت: با این حال ما در اپراتور اول ترابردپذیری را یک فرصت می دانیم زیرا در حال حاضر حدود یک میلیون مشترک اپراتورهای دیگر از طریق رومینگ ملی وارد شبکه ما می شوند و ما به آنها خدمات می دهیم. بیشتر میزان ترابرد به همراه اول هم همین افراد بوده اند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :