آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190061
تاریخ انتشار : 9 شهریور 1395 10:45
تعداد بازدید : 664

با افتتاح مرکز مبادله فناوری ایران و کره جنوبی:

برقراری ارتباط میان بنگاه‎های اقتصادی ایران و کره تسهیل شد

با امضای تفاهم نامه همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با سازمان صنایع کوچک کره جنوبی، دیروز مرکز مبادله فناوری ایران و کره رسما افتتاح شد.


فناوران- علی یزدانی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با سازمان صنایع کوچک کره جنوبی، اظهار داشت: مرکز مبادله فناوری ایران و کره جنوبی در حالی افتتاح شدکه انتقال دانش و برقراری تماس میان بنگاه های ایران و کره جنوبی از اهداف ایجاد این مرکز بوده است.
وی با بیان اینکه با انتقال دانش فنی، تعاملات میان دو کشور به خصوص بنگاه های سرعت می گیرد، افزود: امیدواریم با تعاملاتی که میان دو کشور وجود دارد، شاهد رشد و حرکت صنایع کوچک کشور خودمان باشیم.معاون وزیر صنعت با اعلام اینکه حجم تجارت میان ایران و کره حدود ۵ میلیارد دلار است، اظهار داشت: هدف گیر ی دو کشور این است که حجم این تبادلات را در ۱۰ سال آینده به رقم ۲۵ میلیارد دلار برسانند.یزدانی با بیان اینکه کشور کره جنوبی قبل و بعد از برجام همکاری خوبی با ایران داشته است، گفت: امیدواریم با افتتاح مرکز تبادلات فناوری میان دو کشور، شاهد توسعه شرکت های کوچک در ایران و انتقال دانش فنی به کشور باشیم.
 حمایت کره از صادرات کالاهای ایرانی
همچنین در این مراسم مدیرعامل سازمان صنایع کوچک کره جنوبی نیز با بیان اینکه کشور کره از شرکت های ایرانی و کره ای که قصد صادرات به کشورهای همسایه ایران را داشته باشند، در زمینه هزینه های بازاریابی حمایت می کند، گفت: همچنین ما در زمینه  آموزش هم آمادگی خود را برای آموزش کارمندان و کارگران اعلام می کنیم.
جو یانگ ساپ با بیان اینکه در زمینه قانون و شرایط کاری در هر دو کشور حاضریم که همکاری داشته و قوانین را اصلاح کنیم، گفت: حمایت از پژوهش و آموزش و انتقال دانش و فناوری از دیگر اقداماتی است که ما با همکاری ایران انجام می دهیم.
پیشنهاد کره برای ایجاد موقعیت‏های شغلی دانش‏بنیان 
در همین حال هیات کره ای متشکل از رییس و نمایندگان سازمان صنایع کوچک SMBA و مدیران شرکت های تابعه با حضور در دانشگاه صنعتی شریف در نشستی با برخی از مدیران این دانشگاه گفت و گو و تبادل نظر کردند. رییس سازمان صنایع کوچک کره جنوبی ضمن بازدید از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف، بر گسترش تعاملات علمی و ایجاد موقعیت های شغلی دانش بنیان مشترک میان ایران و کره جنوبی تاکید کرد.
جو یانگ ساپ ضمن ابراز تمایل برای گسترش تعاملات علمی با ایران و دانشگاه صنعتی شریف، خواستار تبادل اطلاعات در زمینه شرکت های دانش‎بنیان میان دو کشور شد.مدیر روابط بین الملل دانشگاه صنعتی شریف نیز در این نشست به معرفی دانشکده ها و مراکز پژوهشی دانشگاه و سهم آنها در تولید علم کشور پرداخت.
مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه شریف توضیحاتی در رابطه با فعالیت شرکت های دانش بنیان مستقر در دانشگاه ارایه داد و برنامه های این دانشگاه را در راستای بهبود و گسترش ارتباط دانشگاه و صنعت بیان کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :