آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190071
تاریخ انتشار : 9 شهریور 1395 11:1
تعداد بازدید : 714

طراحی حافظه فلشی که به فایل سرور مبدل می شود

شرکت Vulture South یکی از حافظه های فلش ساخت شرکت سن دیسک را به محصولی خاص یعنی یک فایل سرور مبدل کرده است.

فارس- براساس گزارش منتشرشده از سوی رجیستر، این حافظه فلش سازگار با شبکه های بی سیم وای فای می تواند به عنوان سروری سیار برای ابزار الکترونیک قابل حمل عمل کند.
 بنابراین می توان انبوهی از فیلم و موسیقی را روی چنین حافظه فلشی ذخیره کرد و برنامه نرم افزاری مرتبط را هم روی گوشی یا تبلت نصب کرد و سپس از طریق شبکه های وای فای به این حافظه متصل شد و از امکانات آن بهره برد.
مزیت استفاده از این روش پرنشدن حافظه گوشی با فایل های حجیم است تا در عوض کاربران بتوانند با استفاده از شبکه های بی سیم و از راه دور به داده های خود دسترسی داشته باشند.
البته می توان از این حافظه های فلش به صورت عادی نیز استفاده کرد و با اتصال آنها به رایانه های مجهز به ویندوز یا مک به داده های شان دسترسی داشت.
 این حافظه قابل شارژ کردن هم هست و بعد از هر بار شارژ تا چهار ساعت قابل استفاده خواهد بود.
پیکربندی این حافظه ها برای اتصال به شبکه های وای فای و استفاده از آن به عنوان فایل سرور کار سختی نیست که باید برای این کار در بخش تنظیمات و About گزینه IP address را یافت و آدرس آی پی را در مرورگر رایانه ویندوزی یا مک وارد کرد.
در استفاده آزمایشی از این حافظه ها، انتقال یک فایل 100 مگابایتی در شبکه های بی سیم حدود 3.5 دقیقه به طول انجامیده است. قیمت مدل های 32، 64، 128 و 200 گیگابایتی این حافظه ها به ترتیب 24، 33.5، 71 و 94 دلار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :