آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190091
تاریخ انتشار : 9 شهریور 1395 11:47
تعداد بازدید : 735

تایلند برای مهار هکرهای خودپرداز سراغ تایوان رفت

پلیس تایلند از همکاران خود در تایوان خواسته برای مقابله با هکرهایی که دستگاه های خودپرداز بانکی را خالی می کنند، به آنها یاری برساند.

فارس- مقامات تایوانی پس از هک شدن دستگاه های خودپرداز در این کشور در ماه گذشته موفق به شناسایی برخی از عوامل این کار شدند و حال مشخص شده که اعضای این گروه بین المللی دست به اقدامات مشابهی در تایلند زده اند. هکرها تا به حال توانسته اند 12.29 میلیون بات (معادل 378310 دلار) را از 21 دستگاه خودپرداز متعلق به بانک دولتی Government Savings Bank (GSB) در شهر بانکوک و چند استان جنوبی این کشور سرقت کنند. 
این سرقت ها در 9 و 10 جولای اتفاق افتاده است. دامنه گسترده این فعالیت های هکری موجب شده تا بانک مذکور استفاده از حدود 4000 دستگاه خودپرداز خود را به حالت تعلیق درآورد. این دستگاه ها توسط یک شرکت اسکاتلندی ساخته شده اند. براساس گزارش این بانک پلیس تایلند در حال بررسی موضوع با کمک مقامات پلیس تایوان است؛ زیرا بین دو موضوع مشابهت هایی وجود دارد. پلیس تایوان تا به حال موفق به دستگیری سه مظنون در این زمینه شده و بخش اعظم پول های مسروقه را از یک حلقه هکری زیرزمینی مجددا به بانک بازگردانده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :