آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190144
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1395 11:4
تعداد بازدید : 879

در پی تعویق مکرر در برگزاری جلسات رخ داد

درگیری لفظی با رییس جمهور در شورای عالی فضای مجازی

در پی تعویق مکرر در برگزاری جلسات شورای عالی فضای مجازی کشور و نارضایتی اعضای حقیقی و حقوقی شورا از روند موجود، آخرین جلسه شورای عالی (شنبه شب) به ریاست حسن روحانی با حاشیه هایی همراه بود.

مهر - در جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی یکی از اعضای حقوقی شورا طبق آیین نامه داخلی و براساس نامه ای که توسط عده ای از اعضا امضا و تحویل شده بود، از رییس جمهور درخواست مطرح شدن موضوع نامه مبنی بر تشکیل منظم جلسات را داشت که به دلیل اختصاص زمان به موضوع شبکه ملی اطلاعات، اجازه مطرح شدن این موضوع و اعلام وصول آن داده نشد. شنیده ها حاکی از آن است زمانی که رییس جمهور با تکرار درخواست این عضو حقوقی شورا مبنی بر قانونی بودن و براساس آیین نامه بودن درخواست خود مواجه می شود، با عصبانیت تاکید می کند که «آیین نامه داخلی شورا را تغییر می دهیم!»
این عضو حقوقی شورا همچنین خطاب به روحانی (رییس شورای عالی فضای مجازی) به کنایه وی در زمان انتخابات ریاست جمهوری که گفته بود: « من سرهنگ نیستم » پرداخت که این موضوع باعث عصبانیت رییس جمهور و بروز پاره ای درگیری های لفظی شد.
در این باره پیگیری خبرنگار مهر از یکی از اعضای شورای عالی فضای مجازی حاکی از آن است که موضوع عدم برگزاری مرتب جلسات شورای عالی فضای مجازی بارها از سوی اعضا با تذکر همراه بوده و پیش از این نیز قول داده شده بود که برپایی این جلسات به صورت مرتب انجام شود.
وی با تایید درگیری لفظی میان یکی از اعضای شورا و رییس جمهور که عصبانیت رییس جمهور را به همراه داشت، ادامه داد: «مساله اینقدر ساده نبود و برخورد از سوی رییس جمهور تند بود».
این عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: «قرار بود طرحی در این جلسه ارایه شود که بر مبنای آن طبق آیین نامه داخلی شورا، برگزاری جلسات شورای عالی هر دو هفته یکبار به صورت مرتب انجام شود. این موضوع در تاکیدات مقام معظم رهبری نیز آمده است».
وی درباره جزئیات بیشتری از درگیری لفظی رییس جمهور با یکی از اعضای شورا گفت: «یکی از اعضای شورا از رییس جمهور خواست تا اجازه اعلام وصول این طرح را بدهد که رییس جمهور به دلیل اولویت دادن به موضوع شبکه ملی اطلاعات، اجازه طرح آن را نداد».


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :