آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190147
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1395 11:7
تعداد بازدید : 842

ایجاد WiFi در 68 نقطه استان همدان

مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان از ایجاد پروژه WIFI در 68 نقطه از همدان خبر داد و گفت: معوقه مشترکان به شرکت مخابرات همدان به 10 میلیارد تومان می رسد.


فارس- قاسم نظری پویا با بیان اینکه شرکت مخابرات بیش از 2 میلیون مشترک و خدمات متنوع ارایه سرویس در استان دارد، گفت: یکی از شاخص های مهم توسعه در هر جامعه، توسعه شاخص های مخابراتی است.
وی با بیان اینکه امیدواریم با همکاری رسانه‎ها بتوانیم قدم‎های مثبتی در راستای توسعه شاخص‎های مخابراتی برداریم، افزود: امسال با نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی، شرکت مخابرات گام های خوبی در این راستا برداشته و این شعار سرلوحه کار شرکت قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان با بیان کمک و حمایت مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای توسعه زیرساخت های مخابراتی گفت: در بخش فناوری تلفن ثابت 751 هزار شماره در استان همدان نصب شده که 607 هزار تلفن ثابت مشغول به کار هستند و 144 هزار تلفن ثابت ظرفیت آزاد برای واگذاری موجود است.
وی با بیان اینکه میانگین ضریب نفوذ استان براساس تلفن ثابت مشغول به کار 33.53 درصد است، افزود: بخشی از ظرفیت مربوط به جمعیت روستایی است که ضریب نفوذ استان را پایین آورده است.
نظری پویا گفت: 3 هزار و 799 دستگاه تلفن همگانی استان را زیر پوشش قرار داده تا مردم بتوانند از تلفن‎های همگانی نیز استفاده کنند.
وی با بیان وجود یک هزار و 83 روستا در استان بیان کرد: در سال 87 همدان نخستین استانی بود که تلفن روستایی را به همه خانواده‎های روستایی واگذار کرد و در این خصوص مشکل خاصی وجود ندارد.
نظری پویا با بیان اینکه 531 مرکز تلفن روستایی و 246 سایت دبلیو ال ام پوشش ارتباطی روستاها را تلفن ثابت انجام می دهد، گفت: در حوزه فناوری ارتباطات سیار 689 سایت BTS تلفن همراه و 246 سایت دبیلو ای ال مشترکان تلفن همراه را زیر پوشش قرار داده است.
وی با بیان یکی از اقدامات مهم و گسترده شرکت ارتباطات سیار در توسعه و راه اندازی BTS نسل 3 و 4 افزود: این فاز آغاز شده و قصد داریم تا پایان سال 283 آنتن BTS نسل 3 و 4 را در استان راه اندازی کنیم.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان همدان از وجود 972 سایت همراه اول در استان خبر داد و گفت:  246 سایت در روستاها وجود دارد که در مجموع یک هزار و 218 سامانه BTS تلفن همراه در استان پوشش همراه اول را بر عهده خواهد داشت.
وی ادامه داد: اینترنت نسل 3 و 4 راه اندازی شده و در آستانه جهش بزرگی در استان هستیم که ظرفیت های اینترنت پرسرعت را برای مشترکان فراهم می کند.
وی با بیان اقدامات مهم صورت گرفته در حوزه فناوری دیتا و اینترنت گفت: 111 هزار و 800 پورت دیتا و ADSL در روستا و شهرهای استان نصب شده است.
نظری پویا با بیان واگذاری 77 هزار و 300 پورت دیتا به مشترکان افزود: 34 هزار و 500 پورت ظرفیت آزاد برای واگذاری در استان وجود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :