آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190153
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1395 11:27
تعداد بازدید : 666

با مشارکت سه نهاد ایرانی و اتریشی انجام می‌شود

آغاز تحول در نظام آموزشی بنگاه های اقتصادی بخش خصوصی

تفاهم نامه سه جانبه همکاری آموزشی میان اتاق تهران، سازمان فنی و حرفه ای کشور و موسسه همکاری های اقتصادی اتاق اتریش (WIFI)، طی مراسمی امروز در محل اتاق تهران امضا و مبادله می شود.

فناوران- این تفاهم نامه شروعی برای ارتقای توانمندی و افزایش مهارت منابع انسانی شاغل در بنگاه های اقتصادی عضو اتاق تهران و توسعه فضای کسب وکار و بهره مندی مستمر از ظرفیت های موجود درجهت ارایه خدمات آموزشی براساس استانداردهای آموزشی یکپارچه و منسجم ملی و بین المللی است.
مدیر مرکز آموزش اتاق تهران با بیان اینکه مطابق قانون، اتاق های بازرگانی موظف به تسهیل فضای کسب و کار اعضای خود و ارایه برنامه های حمایتی در راستای توسعه منابع انسانی بنگاه ها هستند، گفت: مرکز آموزش اتاق تهران با ایجاد نظام شایستگی که مدل و الگوی جهانی است، آموزش هدفمند اعضای خود را در پیش گرفته که تفاهم نامه همکاری سه جانبه اتاق تهران، سازمان فنی و حرفه ای کشور و موسسه WIFI اتریش شروعی برای حرکت در این مسیر است.
ناصر عندلیب با بیان اینکه مرکز آموزش اتاق تهران، نیازهای آموزشی اعضای این اتاق را شناسایی و براساس آن، برنامه های آموزشی را تدوین و طراحی می کند، افزود: با توجه به اینکه نظام آموزشی در کشور عمدتا عرضه محور است نه تقاضامحور، طی تعامل و همکاری با سازمان فنی و حرفه ای کشور به دنبال آن هستیم که مانند اتاق های بازرگانی معتبر جهانی، نیازهای آموزشی بنگاه ها را از طریق اتاق تهران احصا و با همکاری مشترک با مراکز معتبر آموزشی، دوره های آن را برگزار کنیم.
وی درباره تفاهم نامه همکاری میان اتاق تهران و سازمان فنی و حرفه ای کشور که اوایل سال جاری به امضا رسید، گفت: از چندی قبل، همکاری آموزشی میان اتاق تهران و موسسه همکاری های اقتصادی اتاق اتریش نیز آغاز شد و طی هفته جاری نیز با امضای تفاهم نامه همکاری سه جانبه اتاق تهران سازمان فنی و حرفه ای کشور و موسسه WIFI اتریش، ارتقای سطح دانش فنی مربیان این سازمان و سطح شایستگی حرفه ای منابع انسانی اعضای اتاق تهران در دستور کار قرار گرفته است.
مدیر مرکز آموزش اتاق تهران درباره موسسه WIFI گفت: موسسه همکاری های اقتصادی اتاق اتریش با ظرفیت 12 هزار استاد و مدرس، سالانه 360 هزار نفر را در اتریش تحت آموزش دارد و از این نظر، یکی از نهادهای آموزشی معتبر در سطح اروپاست. به گفته وی، برخی از تعهدات موسسه WIFI اتریش در قالب این تفاهم نامه، تامین مربیان موردنیاز دوره های آموزشی، ارایه مدل های آموزشی فنی و حرفه ای و انتقال تکنولوژی آموزشی، ارایه استانداردهای آموزشی و تربیت مربیان طبق مدل آموزشی
 روز دنیاست.
عندلیب در عین حال گفت که بر اساس این تفاهم نامه، سازمان فنی و حرفه ای کشور نیز متعهد شده است در تامین فضا و تجهیزات آموزشی، تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی و اجرای دوره های آموزشی مورد نیاز اتاق تهران و البته تامین و تربیت مربیان موردنیاز دوره های مورد توافق همکاری
 کند. 
به گفته وی، اتاق تهران نیز طبق تفاهم نامه فوق به شناسایی مشاغل موجود و نیروی کار و نیز تامین اعتبار برای تدوین و بازنگری استانداردها و منابع آموزشی متعهد شده است.
مدیر مرکز آموزش اتاق تهران با بیان اینکه 23 شهریورماه نخستین دوره آموزشی با موضوع مدیریت صادرات در قالب این تفاهم نامه آغاز می شود، گفت: براساس تقویم آموزشی، از مهرماه امسال نیز سه دوره آموزش مربیان و مدرسان را با همکاری موسسه همکاری های اقتصادی اتاق اتریش و سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می کنیم. تفاهم نامه همکاری سه جانبه بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اتاق تهران و موسسه WIFI اتریش، امروز چهارشنبه با حضور رییس سازمان فنی و حرفه‎ای، رییس اتاق تهران و نماینده موسسه همکاری های اقتصادی اتاق اتریش در محل اتاق تهران به امضا می رسد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :