آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190158
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1395 11:35
تعداد بازدید : 1100

ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی در فارس اجرایی می شود

رییس کل دادگستری استان فارس گفت: طرح ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی از هفته آینده در استان فارس آغاز و نقطه آغاز یک تحول بسیار اساسی در نظام دادرسی خواهد شد.


روابط عمومی دادگستری فارس - علی القاصی مهر گفت: از هفته آینده مراجعه به سایت ثبت نام الکترونیکی برای تمام وکلا و کارشناسان دادگستری اجباری خواهد شد. وی ادامه داد: دادگستری استان فارس تمهیداتی در راستای اجرای سریع طرح و ثبت نام سایر اصحاب دعوی و اقشار مرتبط با دعاوی حقوقی و کیفری فراهم کرده است.
وی افزود: این دسته از مراجعان به دستگاه قضایی با دارا بودن شناسه کاربری و رمز عبور می توانند دادخواست یا شکوائیه خود را پیگیری کنند.
معاون قضایی و برنامه ریزی دادگستری استان فارس نیز در خصوص اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی گفت: استان فارس به دلیل دارا بودن زیرساخت های فناوری اطلاعات یکی از دو استان پیشگام اجرای طرح ابلاغ الکترونیکی در کشور برگزیده شده است.
سید عبدالنبی نجیبی با بیان اینکه امکان ثبت نام اصحاب دعوی و وکلا در سامانه با مراجعه به نشانی الکترونیکی sakh.adliran.ir  از هم اکنون فراهم شده است، گفت: علاوه بر وکلا و اصحاب دعوی، افراد حقیقی نیز می توانند با مراجعه به همین نشانی مشخصات خود را ثبت کرده و سپس برای احراز و تایید هویت در شیراز به دفاتر خدمات قضایی و واحدهای قضایی و در شهرستان های استان نیز به دادگستری حوزه قضایی مراجعه و شناسه کاربری و رمز عبور دریافت کنند.
سرپرست معاونت فن آوری اطلاعات و ارتباطات دادگستری استان فارس با بیان اینکه شناسه و رمز عبور یک نشانی الکترونیکی دائمی برای همه افراد است، گفت: در اجرای الزامات قانون آیین دادرسی کیفری هر ایرانی باید یک نشانی الکترونیکی داشته باشد که تمام اوراق برای تمام عمر به این آدرس ارسال خواهد شد.
نجیبی یادآور شد: پس از ثبت نام الکترونیکی و اخذ شناسه کاربری و رمز ابلاغات قضایی همه افراد با مراجعه به سامانه قابل دسترسی و مشاهده خواهد بود و از طریق پیامک و ایمیل نیز به افراد اعلام می شود تا به سایت 
مراجعه کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :