آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190167
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1395 11:46
تعداد بازدید : 602

26 شهریور پایان مهلت بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب

کارفرمایان خوش حساب جهت بهره مندی از بخشودگی جرایم بیمه تامین اجتماعی تا تاریخ 26 شهریورماه مهلت دارند.

فناوران- مطابق قانون جدید بخشودگی جرایم بیمه ای، آن دسته از واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی که به دلیل حوادث غیرمترقبه، نوسانات نرخ ارز و فشارهای ناشی از تحریم ها برای پرداخت حق بیمه دچار مشکل شده اند، می توانند با پرداخت اصل حق بیمه از جرایم مربوطه معاف شوند.
بر این اساس مطابق با بندهای 10 و 11 بخشنامه 2973 بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب مصوب 26 خردادماه سال جاری، کارفرمایان ظرف سه ماه جهت پرداخت و ارایه مدارک مهلت دارند.
طبق بند 10 بخشنامه 2973 بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب، کارفرمایان کارگاه های مشمول درصورتی که دوره وقوع دلایل ابرازی آنها مربوط به قبل از تصویب این آیین نامه باشد برای برخورداری از تسهیلات این آیین نامه مکلف اند ظرف سه ماه از تاریخ صدور این بخشنامه در خصوص پرداخت یا ترتیب پرداخت اصل حق بیمه و بیمه بیکاری قطعی شده با سازمان تامین اجتماعی توافق کنند. 
همینطور در بند 11 نیز ذکر شده، کارگاه هایی که پس از صدور این بخشنامه دچار مصادیق وقوع دلایل ابرازی شوند، مکلف اند ظرف مهلت سه ماه از وقوع دلایل مزبور نسبت به ارایه مدارک و مستندات به شعبه اقدام کنند. بدیهی است بخشودگی جرایم در این حالت صرفا به بازه زمانی وقوع دلایل ابرازی تخصیص می یابد.
کارفرمایی که ظرف 18 ماه قبل از وقوع مشکل، صورت مزد یا حقوق بیمه شدگان را برای حداقل 16 ماه ارسال و پرداخت کرده باشد، طبق این آیین نامه خوش حساب تلقی می شود.
  کارگاه های مشمول این آیین نامه بر مبنای نحوه پرداخت بدهی شان از بخشودگی 50 تا 100 درصدی برخوردار خواهند شد؛ به این ترتیب که با پرداخت بدهی بیمه ای طی ١٢ ماه از ١٠٠ درصد، ١٨ ماه ٨٥ درصد، ٢٤ ماه ٧٥ درصد، ٣٠ ماه ٦٠ درصد و ٣٦ ماه ٥٠ درصد بخشودگی به کارفرمایان خوش حساب اختصاص می یابد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :