آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190168
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1395 11:48
تعداد بازدید : 785

اتاق اصناف، اتحادیه های صنفی همگن را مشخص کند

نایب رییس اتاق اصناف ارومیه گفت: اتاق اصناف ایران به عنوان نهاد بالادستی اصناف، اتحادیه های صنفی همگن را مشخص کند تا جریان ادغام اتحادیه ها به سرعت پیش برود.


اتاق اصناف- اصغر طاهری پور درباره مصوبه هیات عالی نظارت مبنی بر ادغام اتحادیه های صنفی همگن گفت: ادغام اتحادیه های صنفی که بنیه مالی و توان سرپا نگه داشتن خود را ندارند، منطقی است. وی در ادامه با بیان این نکته که طبق مصوبه هیات عالی نظارت، ادغام اتحادیه های صنفی همگن، فاقد بنیه مالی و حدنصاب باید ظرف سه ماه انجام شود این در حالی است که باید فرصت و زمان بیشتری اختصاص داده شود تا ادغام اتحادیه های صنفی مورد بررسی و کارشناسی دقیق قرار گیرد.
وی درباره اختلاف نظرهای شدید برای ادغام اتحادیه های صنفی این پیشنهاد را مطرح کرد که از سوی اتاق اصناف ایران به عنوان نهاد ناظر بر اصناف، رسته ها و اتحادیه های همگن شناسایی و دسته بندی شوند تا پالایش اتحادیه های صنفی در شهرستان ها به راحتی و با سرعت بیشتری صورت پذیرد. به گفته وی، بحث های کارشناسی پیرامون ادغام اتحادیه های صنفی در ارومیه همچنان ادامه دارد و تلاش ما این است که تعداد اتحادیه های صنفی را از ۴۱ اتحادیه به ۳۵ اتحادیه صنفی کاهش دهیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :