آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190174
تاریخ انتشار : 10 شهریور 1395 11:54
تعداد بازدید : 654

تعقیب قضایی اپل به دلیل بیماری لمسی آیفون 6

عده ای از کاربران گوشی های iPhone 6 و iPhone 6 Plus که مدعی هستند وجود اشکال در طراحی موجب توقف عملکرد صفحه لمسی این گوشی ها می شود، شرکت اپل را تحت تعقیب قضایی قرار دادند.

ایرنا - وجود اشکال در عملکرد صفحه لمسی گوشی های iPhone هفته گذشته در قالب مقاله ای با عنوان «بیماری لمسی» توسط شرکت iFixit در وب منتشر شد. براساس دادخواست کاربران، شرکت اپل از مدت ها قبل نسبت به این عیب که معمولا پس از ظاهر شدن یک نوار خاکستری روی صفحه نمایش گوشی پدیدار می شود، آگاهی داشته، اما از اصلاح آن خودداری کرده است. شاکیان علت این عیب را عدم استفاده اپل از لایه محافظ فلزی برای محافظت از اجزای مرتبط با حسگرهای صفحه لمسی گوشی عنوان کردند. این شیوه طراحی قبلا در گوشی های iPhone 5 نیز استفاده شده است. در این دادخواست که به دادگاه سن خوزه واقع در ایالت کالیفرنیا ارایه شد، آمده است: گوشی های iPhone به دلیل عیب موجود در صفحه نمایش لمسی، فاقد کارآیی لازم به عنوان گوشی هوشمند هستند.
در این دادخواست شرکت اپل به فریبکاری و نقض قوانین حمایت مصرف کننده ایالت کالیفرنیا متهم شده است و شاکیان خواهان پرداخت غرامت شده اند.
شرکت اپل در طول 9 ماه اول سال مالی جاری، 166.4 میلیون عدد گوشی iPhone مجموعا به مبلغ 108.5 میلیارد دلار به فروش رسانده است.
شرکت اپل هنوز هیچ گونه اظهارنظری در رابطه با این دادخواست نکرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :