آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190263
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1395 11:26
تعداد بازدید : 707

دراپ باکس هک ۶۹ میلیون حساب کاربری را تایید کرد

مسوولان دراپ باکس اخبار مربوط به سرقت اطلاعات حدود 69 میلیون کاربر این سرویس را تایید کردند.

دویچه وله- انتشار خبر هک شدن حساب کاربری حدود 69 میلیون کاربر دراپ باکس در سال ۲۰۱۲ کاربران این سرویس را نگران کرد. ابتدای سپتامبر امسال مسوولان این سرویس اینترنتی با انتشار اطلاعیه ای این موضوع را تایید کردند و از ریست کردن رمزهای عبور کاربران خبر داده اند.
خبر هک شدن دراپ باکس را سایت Motherboard  اوایل هفته گذشته منتشر کرد. مسوولان دراپ باکس با تایید اطلاعات درج شده در این خبر اعلام کردند که نزدیک به دو هفته پیش از شایعات اولیه درباره هک شدن حساب های کاربری باخبر شده اند و بلافاصله برای رفع روزنه امنیتی که موجب بروز این مشکل شده، دست به کار شدند.
در بیانیه ای که دراپ باکس در این باره منتشر کرده، آمده است: تا بدین جا شواهدی که دال بر دسترسی غیرمجاز هکر ها به حساب های شخصی کاربران باشد، به دست نیامده است. دراپ باکس بااین حال برای جلوگیری از پیشامدهای احتمالی رمز عبور کاربران خود را ریست (بازنشانی) کرده تا به این ترتیب آنان برای ورود به حساب خود رمز عبور را از نو وارد کنند. البته این اقدام تنها درباره کابرانی به اجرا گذاشته شده که از سال ۲۰۱۲ رمز عبور خود را تغییر نداده بودند.به گزارش روزنامه گاردین نزدیک به نیمی از رمز عبورهای به سرقت رفته دراپ باکس کدگذاری شده بودند و همین باعث شده تا هکر ها برای سوءاستفاده از حساب های کاربران یا فروش آنها با مشکل مواجه شوند. بسیاری از افراد برای ساخت حساب های کاربری خود در سرویس های مختلف اینترنتی از رمز عبوری یکسان استفاده می کنند؛ از همین رو نیز به سرقت رفتن اطلاعات یک حساب کاربری می تواند دیگر حساب های کاربری را با خطر مواجه کند.
کارشناسان امنیت آنلاین همواره توصیه می کنند که کاربران رمزهای عبور جداگانه و متفاوتی را برای حساب های اینترنتی خود برگزینند.
دراپ باکس یک ارایه کننده خدمات میزبانی در وب به شمار می رود که به کاربران این امکان را می دهد تا فایل های اطلاعاتی خود را بارگذاری (آپلود) بکنند و در صورت تمایل با دیگران به اشتراک بگذارند.
این سرویس اینترنتی در سال ۲۰۰۷ توسط درو هوستون و آرش فردوسی، کارآفرین آمریکایی ایرانی تبار تاسیس شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :