آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190265
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1395 11:30
تعداد بازدید : 522

تولید دستگاه کارتخوان در ایران کلید خورد

کارشناس حوزه پرداخت الکترونیکی می گوید: دستگاه کارتخوان چندین مرحله سخت را طی می کند تا مجوز فعالیت در ایران را اخذ کند؛ اما مردم به‎سادگی رمز کارت بانکی خود را در ملاء‎عام فریاد می‎زنند.

خبرآنلاین - دستگاه‏ های کارتخوان بیش از یک دهه است پا به اقتصاد ایران گذاشته و با ورود آنها، شیوه خرید و فروش به شدت تغییر کرده است؛ چنان که به نوعی توانسته اسکناس را از گردونه رقابت خارج کند. به جرات می توان گفت این دستگاه ها یکی از پرکاربردترین ابزارهای بانکی در ایران است، به گونه ای که تعداد این دستگاه ها در ایران با جمع پایانه های فروش در چند کشور اروپایی برابری می کند.
جیسون چیانگ، مدیرفروش و بازاریابی یکی از شرکت های تایوانی که یکی از 5 تولیدکننده عمده دستگاه های کارتخوان است، گفت: در حوزه تولید ابزارهای پرداخت بیش از 20 سال سابقه داریم و سالانه حدود یک میلیون دستگاه به اقصی نقاط جهان می فرستیم.
وی در رابطه با علت انتخاب ایران به عنوان مرکز فعالیت این شرکت در خاورمیانه گفت: در ابتدا در خاورمیانه هیچ تجارتی نداشتیم. ایران را انتخاب کرده ایم چون تقاضای زیادی وجود داشت و پتانسیل خوبی در این کشور هست. با وجود دوستان خوبی که در ایران داریم، تصمیم گرفتیم برای همکاری تولید محصولات مان در ایران اقدام کنیم. کار تولید به صورت SKD آغاز شده اما امیدواریم در آینده به تدریج به صورت CKD محصولات تولید شوند.
در بازار ایران فرصت های زیادی وجود دارد، همچنین با بازشدن فضای سیاسی کار برای شرکت های خارجی در ایران آسان تر شده است. در مجموع امیدواریم در اینجا بتوانیم نقش موثری ایفا کنیم.
چیانگ با بیان تولید دستگاه های کارتخوان برای نخستین بار در ایران گفت: با تعامل با یکی از شرکت های ایرانی فعال در حوزه پرداخت قرار است تولید دستگاه کارتخوان در ایران آغاز شود. ما نیز در این میان نقش حمایت تکنولوژیک و دانشی در زمینه تولید دستگاه های کارتخوان را ایفا می کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :