آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1904
تاریخ انتشار : 18 مهر 1390 0:10
تعداد بازدید : 493

وزير ارتباطات خبر داد:

شهرستان هاي استان تهران با تعديل تعرفه ها به زودي هم کد مي شوند

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: شهرستان هاي استان تهران به زودي با تعديل تعرفه ها هم کد مي شوند.

فناوران- رضا تقي‌پور با بیان این مطلب افزود: طرح هم کد کردن شهرستان‌هاي استان تهران به علت مشخص نبودن روش تامين هزينه‌ها و جبران کاهش درآمد شرکت مخابرات به تاخير افتاده بود که با موافقت دولت با تعديل تعرفه‌ها به زودي انجام مي‌شود.
وي با اشاره به اصل 44 قانون اساسي و خصوصي بودن شرکت مخابرات عنوان کرد: يکي شدن کدهاي شهرستان‌هاي استان تهران باعث کاهش درآمد آن شرکت مي‌شود لذا به دنبال راهي بوديم تا ضرري متوجه مخابرات نشود و اين کاهش درآمد به طرقي جبران شود.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: بر اين اساس يا بايد دولت اين کاهش درآمد را جبران مي‌کرد يا از راه ديگري پرداخت مي‌شد که با توجه به جلسات متعدد، روش اول مورد پذيرش دولت واقع نشد لذا راه ديگري پيشنهاد شد که بر اساس آن تعرفه مکالمات تلفني بين شهرستان‌هاي استان به صورتي تعديل شود که سرجمع درآمد
تغييري نکند.
وزیر ارتباطات گفت: با اين تعديل تعرفه مکالمات بين شهري در استان تهران کاهش و تعرفه داخل شهري افزايش مي‌يابد به نحوي که يکديگر را هم‌پوشاني کنند.
VPN بانك‌ها قطع نمی‌شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درگفت و گو با خبرگزاری پانا  استفاده از VPN را غیرقانونی عنوان كرد و گفت: استفاده از VPN یك اقدام خلاف قانون بوده و پیش از این نیز از سوی قوه‌قضاییه این مساله اعلام شده بود.
  رضا تقی‌پور افزود: به‌دلیل غیرقانونی بودن VPN، در حال حاضر جلوی استفاده از آن گرفته شده است.
وی در پاسخ به سوالی درباره اینكه هم اکنون بانك‌ها و برخی دستگاه‌ها از VPN استفاده می‌كنند و قطعی آن باعث مشكلاتی در شبكه ارتباطی می‌شود، بیان كرد: اصطلاح فنی VPN به معنای شبكه اختصاصی مجازی است و طبیعی است كه سازمان‌هایی همچون بانك‌ها می‌توانند از این امكان استفاده كنند.
تقی‌پور ادامه داد: در حال حاضر نسبت به قطع VPN  اقدام شده كه مربوط به استفاده‌های غیرمجاز و خلاف قانون است.
وی بیان كرد: قطعی VPN به‌ دلیل شبکه ملی اطلاعات اجرایی نشده و ربطی به اینموضوع ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :