آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1906
تاریخ انتشار : 18 مهر 1390 0:14
تعداد بازدید : 815

قطع VPN ها و فیلترینگ راهکار مناسبی برای محدود کردن کاربران نیست

نايب ريیس کمیسیون اجتماعی اعلام کرد: قطع VPN ها و فیلترینگ سایت های اینترنتی راهکار مناسبی برای محدود کردن دسترسی کاربران به فضای مجازی نیست.

موبنا- محمدرضا محسنی ثانی با بيان اين مطلب گفت: اقدامات محدود کننده که سبب دسترسی نيافتن افراد به شبکه اینترنت می‌شود در طولانی مدت، نشان داده فایده چندانی نداشته و جوابگو نیست.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی افراد از روش‌های گوناگون می‌توانند به این شبکه دسترسی داشته باشند و به این آن نفوذ کنند.
وی با بیان اینکه این گونه محدودیت‌ها سبب می‌شود تمایل افراد نسبت به دسترسی به سایت‌های فیلتر شده بیشتر شود، ادامه داد: باید راه‌های مناسبی را در این شرایط در دستور کار قرار داد چرا که چنین  اقداماتی نتیجه قابل قبولی را به همراه نخواهد داشت.
نايب ريیس کمیسیون اجتماعی با اشاره به آموزش‌های لازم در این زمینه  اعلام کرد: باید برنامه‌ریزی‌های مدون و متناسب با فرهنگ دینی و ملی کشورمان آموزش‌های مناسب به افراد داده شود تا از این ابزار در جهت بهینه  استفاده شود.
فیلترینگ اینترنت در ایران به اعمال سانسور، محدودیت و نظارت ساختار یافته و هدفدار بر دسترسی به محتوای وبگاه‌ها و استفاده از خدمات اینترنتی  گفته می‌شود.
این درحالی است که بسیاری از کارشناسان براین باورند که این اقدام سبب  کندی سرعت اینترنت و اتلاف وقت کاربران و قشر تحصیلکرده می‌شود.
درهمین حال تضعیف حوزه فناوری اطلاعات و کاربردهای آن در بخش  گوناگون از دیگر اثرات اعمال فیلترینگ است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :