آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190947
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1395 11:6
تعداد بازدید : 978

داشبورد اندازه گیری کیفیت اینترنت کاربران ایجاد می شود

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات با اعلام طراحی اولیه «داشبورد اندازه گیری کیفیت اینترنت کاربران» گفت: به زودی این سرویس با هدف اندازه گیری سرعت و کیفیت سرویس کاربران ایجاد می شود.


مهر- حسین فلاح جوشقانی با بیان اینکه در صورت شکایت و نارضایتی کاربر از سرویس دریافتی، امکان چک کردن خط اینترنت به صورت مصداقی وجود دارد، گفت: با راه اندازی داشبورد اندازه گیری کیفیت اینترنت، امکان ارزیابی سرویس ارایه شده از سوی شرکت های اینترنتی و اپراتورها به صورت کامل و آنلاین وجود خواهد داشت.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ادامه داد: در این سرویس امکان ارزیابی سرعت و کیفیت اینترنت و نیز میزان تاخیری که در سرویس ایجاد شده است، میزان گم شدن بسته ها (پکت لاست) و میزان رضایتمندی مشتری وجود دارد که امیدواریم به زودی این طرح عملیاتی شود.
فلاح جوشقانی درباره اجرایی شدن مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات که اپراتورهای اینترنت و موبایل را ملزم به کاهش قیمت اینترنت کرده است نیز گفت: این مصوبه بیش از ۹۰ درصد در میان اپراتورهای اینترنت اجرایی شده است. تنها یک یا دو اپراتور به لحاظ فنی مشکل داشتند که به زودی این مشکل رفع شده و تمامی اپراتورها قیمت اینترنت خود را کاهش خواهند داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :