آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 190961
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1395 11:22
تعداد بازدید : 894

هشدار به خریداران و دارندگان اوراق تسهیلات مسکن

مدیر امور حقوقی و بازرسی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، به دارندگان اوراق تسهیلات مسکن درباره مبادلات این اوراق هشدار داد.

سنا - مدیر امور حقوقی و بازرسی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، به دارندگان اوراق تسهیلات مسکن درباره مبادلات این اوراق هشدار داد. محمد صادق دبیری افزود: متقاضیان خرید مسکن به منظور دریافت تسهیلات باید معاملات خود را از طریق فرابورس انجام دهند و برای این کار هم باید به ویژگی های این اوراق آگاهی کافی داشته باشند.
وی گفت: اوراق تسهیلات مسکن مقید به زمان است و تاریخ اعتبار و انقضای آن به مدت دو سال در ذیل اوراق درج شده و بسیار مهم و حیاتی است که مشتریان این اوراق مطلع باشند که تا چه زمانی فرصت دارند از این اوراق برای دریافت تسهیلات مسکن اقدام کنند یا اوراق فوق را در بازار به فروش برسانند. دبیری اظهار داشت: متاسفانه مشتریان زیادی به علت اطلاع نداشتن یا غفلت از تاریخ انقضای اوراق تسهیلات مسکن، متضرر شده اند و اوراق آنها باطل و از حیز انتفاع خارج شده است. مدیر امور حقوقی و بازرسی سمات افزود: نکته مهم دیگر اوراق تسهیلات مسکن این است که دارندگان آن از تاریخ خرید اوراق تا حداقل 4 ماه نمی توانند آن را بفروشند و پس از انقضای این مدت، اوراق آنها قابلیت معامله دارد.
وی ادامه داد: چنانچه این اوراق دوباره معامله شود، باز هم از تاریخ معامله جدید نمی توان تا 4 ماه معامله ای روی آن انجام داد؛ لذا دارندگان اوراق تسهیلات مسکن باید این موضوع مهم را همواره مدنظر قرار دهند تا در معاملات این اوراق دچار ضرر و زیان نشوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :