آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191044
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1395 10:39
تعداد بازدید : 822

پیش نویس سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی آماده شد

مرکز ملی فضای مجازی کشور نخستین جلسه کارگروه صیانت و حمایت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی را با حضور صاحب نظران و فعالان این حوزه تشکیل داد و راهکارهای حفاظت از کودکان در مقابل آسیب های اجتماعی فضای مجازی در این جلسه بررسی شد.

مرکز ملی فضای مجازی- امیر خوراکیان، معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور در این جلسه گفت: تدوین سند و برنامه ملی صیانت از کودکان و همچنین ایفای نقش قرارگاهی مرکز ملی فضای مجازی در زمینه تامین زیرساخت های فنی و محتوایی دو رویکرد اصلی این مرکز در زمینه حمایت و صیانت از کودکان و نوجوانان است.
وی با بیان اینکه نگاه حاکم در کشور بر موضوع صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی نگاهی واحد و مشترک است، افزود: باید نهادهای مختلف کشور در زمینه صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی همکاری همه جانبه و بیشتری داشته باشند.
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور از تمام دستگاه های مربوطه خواست تا نظرات تفصیلی خود را پیرامون پیش نویس سند راهبری صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی به این مرکز ارایه کنند.
همچنین در ادامه این جلسه دبیر کارگروه به ارایه گزارشی از روند بررسی و ارزیابی حوزه معاونت محتوا درخصوص تعاریف، اقدام و فعالیت های کشورهای مختلف جهان و بیان آمارهای جهانی مرتبط پرداخت و ابعاد مساله و اهمیت آن را در کشور و سیاست ها و اقدامات پیشنهادی را در زمینه موضوع حفاظت و صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی مطرح کرد.
این جلسه با حضور نمایندگانی از صدا و سیما، وزارت آموزش و پرورش، انجمن اسلامی دانش آموزان، انجمن اولیا و مربیان، موسسه تبیان، گروه شکوفه های آسمانی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سیم کارت کودک درسا، موسسه پویا فیلم سوره و صاحب نظران و فعالان این حوزه برگزار شد و دیدگاه های آنها نسبت به موضوع و سیاست ها و اقدامات دستگاه های مرتبط اعلام شد و در پایان پیشنهاد تاسیس اتاق فکر برای حوزه کودک و نوجوانان و نیز تشکیل پورتال کودک و نوجوان در کانون پرورش فکری مطرح 
شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :