آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191051
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1395 11:0
تعداد بازدید : 805

نایب رییس اول اتاق اصناف ایران:

شرکت های مجاز توزیع صندوق مکانیزه فروش به زودی معرفی می شوند

نایب رییس اول اتاق اصناف ایران دیروز در حالی عنوان کرد که به زودی اسامی شرکت های توزیع دستگاه های مکانیزه فروشگاهی اعلام خواهد شد که نایب رییس سندیکای تولیدکنندگان رایانه از آن ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: تولیدکنندگان رایانه تقاضای تشکیل جلسه با رییس اتاق اصناف را دارند تا آمادگی خود را اعلام کنند، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده اند.

فناوران- مسعود شنتیایی افزود: اخیرا نیز سندیکای تولیدکنندگان تجهیزات رایانه  نامه ای جهت اعلام آمادگی تولید صندوق های مکانیزه فروش به آقای فاضلی، رییس اتاق اصناف فرستاده اند و کماکان منتظر جواب هستیم تا جلسه ای در این رابطه بگذاریم.
وی گفت: در بحث صندوق های مکانیزه فروش فقط تولید مطرح نیست؛ بلکه باید مسایل مالی، بانکی و پشتیبانی آن نیز مطرح و بررسی شود.
شنتیایی  گفت: ممکن است شرکت های تولیدکننده و واردکننده صندوق های مکانیزه فروش به صورت انفرادی اعلام آمادگی کرده باشند؛ اما سندیکا قطعا پیگیر این موضوع است تا انحصاری در این رابطه به وجود نیاید.
جلال الدین محمد شکریه، نایب رییس اول اتاق اصناف ایران نیز درباره اقدامات انجام شده برای تجهیز اصناف به نصب صندوق های مکانیزه فروشگاهی گفت: از طریق سامانه اتاق اصناف ایران، روزنامه های کثیرالانتشار و همچنین دعوت رسمی و کتبی از شرکت های تولید کننده نرم افزار و سخت افزار دعوت شده تا در این پروژه ملی و تامین دستگاه های موردنیاز ما را یاری دهند.
وی با بیان اینکه جلسه ای هم با شرکت هایی که کار انفورماتیک بانک ها را انجام می دهند، برگزار شده تا در راستای این طرح اقداماتی را انجام دهند، افزود: دعوت از تمام شرکت ها و برگزاری این جلسات در راستای جلوگیری از ایجاد هر گونه رانت است.
وی با بیان اینکه طی نامه ای از سوی اتاق اصناف ایران به بورس اعلام شده تاکنون به هیچ شرکتی مجوز رسمی برای توزیع دستگاه های مکانیزه فروشگاهی داده نشده است، گفت: به زودی درباره شرکت هایی که در این رابطه اعلام آمادگی کرده اند، تصمیم گیری و شرکت های منتخب برای توزیع دستگاه های مکانیزه فروشگا هی از طریق روزنامه های پرتیراژ اعلام می شوند.
شکریه با بیان اینکه درحال حاضر ۳۰ رسته شغلی موظف به نصب صندوق های مکانیزه فروش هستند، گفت: یقینا گروه های جدید شغلی که ملزم به نصب این صندوق ها هستند، توسط سازمان امور مالیاتی کشور اعلام می شود.
نایب رییس اول اتاق اصناف ایران با بیان اینکه بیش از ۲۳۰۰ رسته شغلی در کشور وجود دارد، گفت: اگر صندوق های مکانیزه فروشگاهی در فروشگاه هایی که ۳۰ رسته شغلی موظف به نصب این دستگاه ها هستند، نصب نشود از معافیت مالیاتی که در ابتدای هر سال سازمان امور مالیاتی در نظر می گیرد، حذف می شوند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :