آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 1911
تاریخ انتشار : 18 مهر 1390 0:24
تعداد بازدید : 524

معاون اول رييس جمهور:

دستور منع خريد محصولات خارجي داراي مشابه داخلي به زودي ابلاغ مي شود

معاون اول رييس جمهور از حضور نمايندگان صنايع برجسته كشور در يكي از جلسات هيات دولت در آينده اي نزديك خبر داد و گفت: مقرر شده است، صنعتگران برجسته و ممتاز كشور دغدغه ها و مشكلات خود را با هيات وزيران درميان گذاشته تا براي رفع موانع پيش روي آنها چاره انديشي شود.

ایسنا - محمدرضا رحيمی‌در مراسم اختتاميه يازدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنعت تهران با اشاره به مصوبه اخيرهيات دولت كه در راستاي تحقق منويات رهبر معظم انقلاب مبني بر استفاده از محصولات و توليدات داخلي كشور به تصويب رسيد، گفت: دولت به زودي دستور منع خريد محصولات خارجي كه توليدات مشابه آن در كشور موجود است را به همه بخش‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌ها ابلاغ خواهد كرد.
معاون اول رييس جمهور افزود: با اجراي اين مصوبه بخش‌هاي دولتي نيازهاي خود را از توليدات داخل تامين خواهند كرد و اين امر در حقيقت در جهت حمايت از توليدكنندگان و صنعتگران كشور است.
رحيمی‌در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به سوءاستفاده قدرت‌هاي زورگو از پيشرفت و تكنولوژي و بهره‌برداري از صنايع در جهت غارت منابع و امكانات ديگر كشورها گفت: برخي قدرت‌هاي زورگو از پيشرفت و صنعت به جاي استفاده در جهت خدمت به بشريت، با ترجيح منافع خود و با قلدري و توسل به زور به منظور ضربه‌زدن به جنبه‌هاي شريف انسانيت و رسيدن به مطامع شخصي خود بهره مي‌جويند.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه صنعت بدون اخلاق و تعهد هيچ سودي ندارد،‌ گفت: توسعه صنعت و پيشرفت بايد براي خدمت به انسان و اعتلاي بشريت به كار گرفته شود، اما متاسفانه امروز قدرت‌هاي متجاوز و استكباري از پيشرفت براي زورگويي به ديگر كشورها استفاده می‌كنند.
وي با اشاره به تحريم 30 ساله ملت ايران توسط سلطه‌طلبان گفت:‌ تحريم دشمنان عليه ملت ايران باعث شد ملت ايران بتواند بدون تكيه به غربي‌ها و ديگر كشورها صنعت و تجارت خود را اداره كرده و هر روز به دانش و فناوري‌هاي نوين دست يابد.
در اين مراسم با حضور معاون اول رييس جمهور از برخي شركت‌هاي داخلي و خارجي برتر در اين نمايشگاه با اهدای لوح سپاس قدرداني شد.
گفتني است يازدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنعت تهران با حضور 590 شركت داخلي و 257 شركت خارجي از 23 كشور جهان امروز به پايان می‌رسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :