آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191161
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1395 10:27
تعداد بازدید : 652

ادعای عجیب دبیر کارگروه فیلترینگ:

همه شبکه های اجتماعی خارجی در ایران، صهیونیستی هستند

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی و دبیر کارگروه فیلترینگ مدعی شد همه شبکه های اجتماعی خارجی فعال در کشور ما توسط عوامل صهیونیستی مدیریت می شوند.

فناوران- عبدالصمد خرم آبادی گفت: فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی در کشور برخلاف سیاست کلی مربوط به اقتصاد مقاومتی است و برخی از دست اندرکاران فضای مجازی کشور شبکه های اجتماعی بیگانه را بر شبکه های داخلی ترجیح می دهند.
وی در رابطه با اظهارنظر برخی مسوولان دولتی مبنی بر موافقت با ادامه فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی در کشور گفت: اکثریت قریب به اتفاق جرایم رایانه ای از طریق شبکه های اجتماعی خارجی انجام می شود.
وی افزود: اگرچه ضابطان قضایی امکانات و تخصص کافی برای کشف تمامی جرایم و شناسایی مجرمان در فضای مجازی را دارند؛ اما با توجه به اینکه هزینه کشف جرم در شبکه های اجتماعی خارجی بیشتر از شبکه های داخلی است، بنابراین مجرمان ایرانی در شبکه های اجتماعی خارجی احساس امنیت بیشتری دارند.
خرم آبادی با بیان اینکه درحال حاضر شبکه های اجتماعی خارجی ابزار تهاجم فرهنگی دشمن هستند، گفت: همه شبکه های اجتماعی خارجی فعال در کشور ما توسط عوامل صهیونیستی مدیریت می شوند و اطلاعات کلان کشور از طریق این شبکه ها در اختیار صهیونیست ها قرار می گیرد.
معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی را برخلاف سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: از مسایل فرهنگی،  سیاسی و امنیتی که بگذریم، فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی در کشور برخلاف سیاست کلی مربوط به اقتصاد مقاومتی است و برخی از دست اندرکاران فضای مجازی کشور شبکه های اجتماعی بیگانه را بر شبکه های داخلی ترجیح می دهند.
وی با بیان اینکه فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی در کشور برخلاف ایده راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است، گفت: ادعای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بدون فراهم کردن زمینه برای مهاجرت مردم به شبکه های اجتماعی داخلی، شعاری بیش نیست.
خرم آبادی گفت: دولت باید هرچه سریع تر زمینه تقویت و گسترش فعالیت شبکه های اجتماعی داخلی و مهاجرت شهروندان از شبکه های خارجی به داخلی را فراهم کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :