آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191163
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1395 10:29
تعداد بازدید : 953

در دیدار با وزیر ارتباطات کشورمان اعلام شد

اعلام آمادگی اریکسون برای همکاری با شرکت های ایرانی

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به دعوت همتای سوئدی خود پیتر اریکسون، وزیر توسعه دیجیتال و نوسازی سوئد در راس هیاتی از شرکت های دولتی و بخش خصوصی حوزه ICT و IT ایران به استکهلم سفر کرد.

فناوران- واعظی در دیدار با وزیر توسعه دیجیتال و نوسازی سوئد ضمن بیان سوابق طولانی روابط سیاسی، اقتصادی و بازرگانی دو کشور ازجمله حضور شرکت اریکسون این کشور در بازار ایران گفت: نظر به توسعه سریع حوزه ارتباطات و تکنولوژی دیجیتال و نقش آن در توسعه آینده ایران مایل هستیم تا از تجربیات و پیشرفت های شرکت های سوئدی در زمینه تولید و سرمایه گذاری مشترک در راستای منافع و مصالح طرفین استفاده کنیم.
وی با بیان ظرفیت های کشور ازجمله نیروی متخصص و همچنین ضرورت توسعه ICT در مناطق کمتر توسعه یافته ازجمله روستاهای ایران گفت: امیدواریم با در نظر داشتن بازارهای منطقه با حمایت دولت سوئد، بتوانیم سرمایه گذاری در بخش های مختلف مخابرات و ارتباطات و تامین منابع مالی به منظور تولید در داخل کشور و همکاری های مراکز علمی آموزشی و دانشگاهی در راستای تحقیق و توسعه همکاری های مشترک را گسترش دهیم.
وزیر توسعه دیجیتال و نوسازی سوئد نیز در این دیدار ضمن استقبال از حضور شرکت های متعدد سوئدی در زمینه‎های انرژی، حمل و نقل، ارتباطات و صنایع مختلف در ایران گفت: سوئد همواره دارای دیدگاه مثبت و همراه با احترام به ایران است و این موضوع را در شرایط تحریم شاهد بودیم که به صورت موثری وجود داشت.
وی افزود: امروز نیز در شرایط پساتحریم مایل هستیم تا نقش فعال تری در بازار ایران به ویژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته باشیم.
اریکسون گفت: با توجه به سفر آینده نخست وزیر سوئد به تهران، چهارچوب این همکاری ها را به صورت مدون در سند مشترک تنظیم و ارایه خواهیم کرد.
محمود واعظی در این سفر همچنین از شرکت اریکسون بازدید و بر گسترش همکاری با این شرکت با توجه به ظرفیت های داخلی، انتقال تکنولوژی و تولید محتوای بومی در ایران تاکید کرد.
در این دیدار مدیرعامل شرکت اریکسون ضمن گزارشی از تاریخچه و فعالیت های این شرکت به وزیر ارتباطات گفت: این شرکت بیش از یک قرن است که فعالیت خود را در بازار ایران در زمینه مخابرات و ارتباطات آغاز کرده است و ایران یکی از طرف های اصلی و مورد اعتماد این شرکت به حساب می آید.
وی ضمن تمجید از پیشرفت های ایران در حوزه الکترونیکی و ICT گفت: اریکسون مایل است در زمینه های مختلف تکنولوژی ازجمله شبکه موبایل و اینترنت و تبادل داده با زیرمجموعه های وزارت ارتباطات و همچنین اپراتورهای ایران همکاری لازم را به وجود بیاورد.
وزیر ارتباطات و فناوری ایران نیز در این دیدار با بیان برنامه های وزارت ارتباطات و سیاست های دولت در توسعه فناوری های نوین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با وجود پیشرفت های چشمگیر در این حوزه، نیازهای جامعه نیز رو به افزایش است و به این ترتیب سرمایه گذاری در این صنعت توسط بخش خصوصی و دولتی با استفاده از تکنولوژی های نوین نیاز اساسی جامعه رو به رشد 
ایران است.
وی با استقبال از ادامه همکاری ایران با شرکت های خارجی فعال در این حوزه گفت: اریکسون همواره یکی از این شرکت ها بوده است که برای ادامه همکاری ابتدا باید به نیازها و ظرفیت های بازار ایران و بعد از آن باید به مساله بومی سازی و تولید نرم افزار و سخت افزار بومی توجه کرد.
واعظی افزود: عملیاتی کردن این مهم با انتقال تکنولوژی، حمایت های مالی و بانکی و همچنین سرمایه گذاری مشترک امکانپذیر خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :