آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191165
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1395 10:38
تعداد بازدید : 747

زیرساخت های مخابرات، آماده برگزاری سرشماری اینترنتی

سخنگوی شرکت مخابرات ایران با اعلام وجود 30 میلیون کاربر اینترنت پرسرعت و 77 میلیون کاربر تلفن همراه در کشور گفت: امکانات لازم برای برگزاری سرشماری اینترنتی در کشور فراهم است.

مخابرات- داوود زارعیان درباره انجام سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 به صورت اینترنتی گفت: با توجه به امکاناتی که در دولت یازدهم برای بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم شده است، می توان به راحتی سرشماری اینترنتی را برگزار کرد و این امر با کم ترین مشکل و در اسرع وقت انجام می شود.
هشتمین سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 به دو شیوه اینترنتی و حضوری انجام می شود. سرشماری اینترنتی از سوم تا 24 مهرماه برگزار می شود.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران همچنین از فراهم بودن بسترهای لازم برای همکاری همه جانبه با مرکز آمار ایران برای برگزاری این 
سرشماری خبر داد.
زارعیان ادامه داد: اطلاع رسانی صحیح درباره این سرشماری سبب خواهد شد مردم با امکاناتی که در اختیار دارند، راحت تر بتوانند در سرشماری شرکت کرده و اطلاعات خود را اظهار کنند. همچنین سبب خواهد شد میزان مشارکت مردم بالا رود.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: افزایش مشارکت مردم در ارایه اطلاعات موردنیاز آمارگیران خطاها را کاهش می دهد، ضمن اینکه برگزاری اینترنتی بهترین راهکار برای صرفه جویی در منابع، کاهش تردد، هزینه ها و آلودگی
 محیط زیست است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :