آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191167
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1395 10:42
تعداد بازدید : 608

دهمین نمایشگاه الکامپ گیلان به کار خود پایان داد

سعادت: نمایشگاه‎های IT باید بستر جذب سرمایه‎گذاران بزرگ باشد

دهمین نمایشگاه الکامپ گیلان که با مشارکت سازمان نظام صنفی یارانه ای عصر روز دوشنبه با بیش از 50 غرفه در قالب شرکت های رایانه ای، اینترنتی، سیستم های اداری، امنیت تصویری، تجهیزات شبکه و نمایش در انزلی افتتاح شد، دیروز به کار خود پایان داد.

فناوران- نمایشگاه مذکور با هدف نمایش دستاوردهای بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان به شرکت ها و نهادهای دولتی به کارخانه ها و بخش خصوصی برگزار شد.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در بازدید از این نمایشگاه گفت: بخش عظیمی از فعالیت ها در حوزه فناوری اطلاعات به بخش خصوصی سپرده شده است که به خوبی از عهده این کار بر آمده اند و نسبت به سالیان گذشته تحول مثبتی دیده می شود.
ناصرعلی سعادت  افزود: از آغاز سال ۲۰۱۶ تاکنون 3/8 تریلیون دلار در بازارهای جهانی مبادلات حوزه آی تی بوده است که این رقم چیزی حدود 5/2 برابر فروش و صادرات نفت در دنیاست که نشانگر اهمیت این حوزه در اقتصاد جهانی است.
وی هدف از برگزاری چنین نمایشگاه هایی را ایجاد فرصت های شغلی دانست و گفت: نگاه به نمایشگاه ها باید به عنوان محلی برای توجه سرمایه گذاران بزرگ باشد و با متفاوت برگزار کردن نمایشگاه ها نگاه های اقتصادی را به سوی منطقه جذب کرد.
در همین حال، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای گیلان  نیز ضمن بازدید از نمایشگاه الکامپ گیلان گفت: فناوری اطلاعات امروز به عنوان پایه رشد اقتصاد و جایگزینی در زمینه توسعه است.
فرشید بخشی نژاد افزود: توسعه صنعت آی .تی در استان موجب رشد استان می شود و منطقه آزاد و کشورهای حاشیه دریای خزر دو پایه توسعه در گیلان بوده که تاکنون توجه خاصی به این دو بخش نشده است.
وی گفت: باید با همدلی و همکاری و به   دور از نگرش های سیاسی و  جناحی در راستای توسعه استان و رسیدن به جایگاهی که دولت به آن تاکید داشته، گام برداریم.
محمدعلی نجفی، استاندار گیلان نیز در همین رابطه توسعه و تدوام رشد اقتصادی گیلان را در گرو پایه گذاری صنایع  پیشرفته و دانش بنیان دانست و گفت: طرح های ابتکاری و خلاقیت های بدیع این حوزه می تواند یاری گر ما در تولید ثروت، ایجاد اشتغال و پیشرفت استان باشد.
استاندار گیلان تحقق دولت الکترونیک را به عنوان یکی از مهم ترین برنامه های دولت تدبیر و امید دانست که با کمک شرکت های خصوصی و دانش بنیان به ویژه در تولید محتوی و ارایه خدمات الکترونیک تحقق می یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :