آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191169
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1395 10:45
تعداد بازدید : 2376

گزارش فناوران از رویداد سیداستارز تهران

از دانه تا ستاره

رویداد سیداستارز تهران، بیست و پنجم شهریور در سالن اجتماعات پیام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد و تیم های برتر از میان 12 تیم ارایه دهنده معرفی شدند.

وحید حجه فروش
سیداستارز جهانی ابتکار راه اندازی شده توسط Seedstars SA است، شرکتی مستقر در سوئیس که فعالیت آن در راستای راه اندازی ایده ها، رشد و ایجاد شرکت هاست. هدف از این رقابت، پیدا کردن و تقویت بهترین استارت آپ در بازارهای نوظهور و در حال رشد است. این فرآیند در ۴۰ کشور در سراسر جهان برگزار می شود. فهرستی از استارت آپ های هر کشور با حمایت مشاوران محلی و شرکای منطقه ای (به عنوان مثال شتاب دهنده ها، مراکز رشد و سرمایه گذاران جسور) تهیه می شود. سپس این استارت آپ ها به ارایه و رقابت دعوت می شوند. در ابتدا ۱۲ استارت آپ انتخاب و برای ارایه در مقابل داوران آماده می شوند. استارت آپ ها ایده خود را در مقابل هیات داوران منطقه ای ارایه می دهند و پس از پاسخ گویی به سوال های داوران، در پایان روز، برنده منطقه ای انتخاب می شود. برنده انتخاب شده در هر کشور، برای شرکت در رویداد نهایی سوئیس در سال ۲۰۱۶ دعوت می شود. برندگان، جوایز مختلف ازجمله سرمایه گذاری، ورود به برنامه های شتابدهی و تبلیغات دریافت می کنند. 
استارت آپ هایی به رقابت اولیه دعوت می شوند که کمتر از ۲ سال از تاسیس آنها گذشته، حداکثر بودجه دریافتی شان کمتر از ۵۰۰ هزار دلار بوده و همچنین کمینه محصول قابل ارایه شان (MVP) آماده باشد.
در سیداستارز تهران که توسط پویا کندری، نماینده سیداستارز در ایران و با همراهی مرکز نوآوری جهش برگزار شد، تیم های بپرسیم، کانگورو، نستد، دیجی پیک، پی پینگ، دونیت، رساپا، ایدانیوم، فلای آپ، سیمیا و دراپز در یک فرصت پنج دقیقه ای محصول خود را معرفی کرده ، مزایای رقابتی و تحلیل خود از آینده کسب و کارشان را در برابر هیات داوران ارایه کردند. سپس در یک فرصت پنج دقیقه ای دیگر به پرسش های هیات داوران و حضار پاسخ دادند. پس از اتمام ارایه ها، درحالی که داوران برای جمع بندی نظرات و انتخاب تیم های برتر پشت درهای بسته مشغول تبادل نظر بودند، پنلی تخصصی درباره تجربیات همکاری با سرمایه گذاران خارجی با حضور پویا کندری (مدیر شتاب دهنده فارابی)، محسن ارجمندی (مدیر استارت آپ میراث)، رامتین منزهیان (بامیلو) و حسین نبوی (شرکت ایلیا) برگزار شد و درباره فضای تعامل با سرمایه گذاران خارجی و الزامات موردنیاز جهت همکاری های بین المللی با حاضران سخن گفتند.
با اتمام نشست و بازگشت هیات داوران به سالن برگزاری، ایگور افچارنکو نماینده منطقه ای سیداستارز و مجری برنامه، استارت آپ های برگزیده را با شور و هیجان خاصی معرفی کرد. با نظر هیات داوران، نستد (پلات فرم تجمیع ارتباطات) به عنوان رتبه سوم، دراپز (پس انداز هوشمند) برگزیده دوم و دونیت (پلات فرم تامین جمعی سرمایه) به عنوان نماینده ایران جهت شرکت در سیداستارز سوییس اعلام شدند. استقبال بسیار خوب از این رویداد و پر بودن سالن، ارتباطات صمیمی و دوستانه شرکت کنندگان و نظم مناسب و قابل قبول در برگزاری سیداستارز تهران از نکات قابل توجه این رویداد مهم بود. ضمن اینکه برگزاری این رویداد به زبان انگلیسی تمرینی خواهد بود برای آماده شدن شرکت های ایرانی جهت حضور در رویدادهای بین المللی و مراودات موثرتر با بازیگران بزرگ جهانی در این حوزه.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :