آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191171
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1395 10:50
تعداد بازدید : 617

فساد عظیم و سکوت عمیق؟

علی شمیرانی- اکثریت قریب به اتفاق جرایم رایانه ای از طریق شبکه های اجتماعی خارجی ارتکاب می یابند.


 مجرمین ایرانی در شبکه های اجتماعی خارجی احساس امنیت بیشتری دارند.
 شبکه های اجتماعی خارجی ابزار تهاجم فرهنگی دشمن هستند.
 همه شبکه های اجتماعی خارجی فعال در کشور ما توسط عوامل صهیونیستی مدیریت می شوند.
 اطلاعات کلان کشور از طریق این شبکه ها در اختیار صهیونیست ها قرار می گیرد.
 فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی در کشور برخلاف سیاست کلی مربوط به اقتصاد مقاومتی است.
 برخی از دست اندرکاران فضای مجازی کشور شبکه های اجتماعی بیگانه را بر شبکه های داخلی ترجیح می دهند.
موارد بالا بخش های اصلی اظهارات جدید عبدالصمد خرم آبادی، معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی و دبیر کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه (فیلترینگ) است.  در خصوص مسایل مد نظر ایشان گفتنی های زیادی وجود دارد اما بدون نیاز به هر گونه تاویل و تفسیری به طرح چند سوال در مورد اظهارات ایشان که هر ازگاهی نیز مطرح می شود باید پرداخت.
آقای خرم آبادی شما یک پژوهشگر، روزنامه نگار یا کارشناس مسایل فضای مجازی نیستید بلکه معاون دادستان کل کشور و دبیر کمیته فیلترینگ هستید، لذا پرسش نخست این است که با وجود این مفسده عمیق به زعم شما و با توجه به مسوولیت های مستقیم اجرایی در این حوزه، مشخصا چه اقدامات بازدارنده و پیشگیرانه عملی انجام داده اید؟
آیا صرفا جنابعالی متوجه این حجم گسترده فساد شده اید یا همه مسوولان دیگر در دولت و شورای عالی فضای مجازی هم متوجه عمق مساله هستند؟ اگر پاسخ منفی است که ممکن است گفته شود این نظر شخصی شماست و مسوولان دیگر اینگونه فکر نمی کنند. 
کما این که چند روز قبل دبیر شورای عالی فضای مجازی تلویحا اعلام کرد دوران فیلترینگ به سر آمده است. اگر پاسخ مثبت است، این پرسش ایجاد می شود که پس چرا سکوت عمیقی در خصوص این حجم از فساد و مشکلات عظیم در شبکه های اجتماعی خارجی وجود داشته و اقدام عملی نمی شود.
آقای خرم آبادی! پرسش دیگر آن است که دقیقا از چه زمانی متوجه آن شدید که تمام شبکه های اجتماعی خارجی توسط عوامل صهیونیستی مدیریت می شوند؟ اگر موضوع نقش صیهونیست ها، نه در مورد چند شبکه، که در مورد تمام شبکه های اجتماعی خارجی محرز شده است که پس باید به سرعت و ظرف چند روز آینده شاهد اقدامات جدی باشیم. اگر هم از مدت ها قبل نقش آفرینی صهیونیست ها روشن بوده که پس چرا تاکنون اقدامات اساسی صورت نگرفته است؟
با در نظر گرفتن فرض این که تمام شبکه های اجتماعی خارجی اعم از فیلتر شده و غیر فیلتر، همراستا با دیدگاه شما باشند، چه راه کاری برای مهار عرضه گسترده و عمدتا رایگان انواع و اقسام فیلترشکن ها باید اندیشید؟
در نهایت این که فرموده اید برخی از دست اندرکاران فضای مجازی کشور شبکه های اجتماعی بیگانه را ترجیح می دهند. دست اندرکاران مذکور کیستند؟ آیا با علم به مشکلاتی که گفتید این ترجیح را می دهند یا از صهیونیستی بودن تمام شبکه های مذکور بی اطلاع هستند؟ پاسخ این پرسش هم اگر مثبت باشد، (علم به صهیونیستی بودن) که چیزی برای گفتن نمی ماند و پاسخ اگر منفی باشد، آیا برای دست اندرکارانی در این سطح یک ضعف نابخشودنی محسوب نمی شود؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :