آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191172
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1395 10:52
تعداد بازدید : 788

سیم کارت مجازی 0999 آذرماه به بازار می آید

نخستین پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) به شرکت کیش سل پارس اعطا شد.

فناوران- علی اصغر عمیدیان، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: شرکت کیش سل پارس با اپراتور تلفن همراه رایتل قرارداد همکاری منعقد کرده و با توجه به برنامه ریزی انجام شده انتظار می رود تا اوایل آذر، سیم کارت های این اپراتور با پیش شماره ۰۹۹۹ به عنوان نخستین اپراتور MVNO وارد بازار شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پروانه MVNO پنج ساله است، افزود: درحال حاضر از سوی رگولاتوری برای ۲۴ شرکت، موافقت اصولی پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه صادر شده است و در صورتی که هر کدام از این شرکت ها بتوانند با یکی از اپراتورهای تلفن همراه قرارداد همکاری امضا کنند، پروانه MVNO را دریافت می کنند.
وی درباره الزام اپراتورهای تلفن همراه کشور برای عقد قرارداد عمده فروشی با دارندگان موافقت اصولی پروانه MVNO گفت: براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اپراتورهای تلفن همراه تا سوم آبان سال جاری فرصت دارند  برای عقد حداقل یک قرارداد عمده فروشی با دارندگان موافقت اصولی پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه اقدام کنند.
عمیدیان افزود: همچنین براساس این مصوبه، اپراتورهای تلفن همراه حداکثر تا سوم آذر سال ۹۵ فرصت دارند حداقل یک قرارداد دیگر را با سایر دارندگان موافقت اصولی MVNO منعقد کنند.
اپراتور مجازی موبایل (MVNO) یک اپراتور تلفن همراه است که با استفاده از امکانات و تجهیزات خود در بخش های core (HLR) HSS و IN، Billing و CC و اجاره بخش ACC شامل (BSC+BTS) از اپراتورهای موبایل MNO که به آنها اپراتور میزبان گفته می شود، انواع سرویس های پایه از قبیل USSD-SMS-Data-Voice علاوه بر سرویس های ارزش افزوده VAS و همچنین اینترنت چیزها IOT و سایر سرویس های M2M را ارایه می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :