آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 191174
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1395 10:55
تعداد بازدید : 2413

با این قطعه عکاس فوق حرفه ای شوید

محققان موفق به طراحی و ساخت یک کنترل هوشمند برای دوربین های عکاسی شدند که سرعت بالایی نسبت به عملکرد انسان دارد.


ایسنا-  این کنترل هوشمند که میوپس (Miops) نام دارد، از سنسور و سرعت گوشی های هوشمند استفاده کرده تا به یک دوربین DSLR  یا mirrorless برای گرفتن یک عکس در زمان حس جنبش، لرزش یا سر و صدا فرمان دهد.
عکاسی سریع در صورت نداشتن تجربه و ابزار مناسب می تواند به کاری دشوار، عذاب آور و در برخی موارد بی نتیجه بدل شود.
ممکن است شما یک دوربین و فلش سریع داشته باشید ولی با در اختیار نداشتن ابزار مناسب، ثبت یک لحظه خاص که بسیار سریع رخ می دهد تقریباً غیرممکن است. میوپس امکان گرفتن عکس های سریع و خاص را به سادگی و آن هم برای یک نفر و بدون نیاز به کمک فرد دوم فراهم می آورد.
این ابزار از طریق کابل به پورت شاتر یک دوربین متصل شده و قابلیت نصب روی صدها دوربین را دارد.
این کنترل با تشخیص نور، حرکت یا صدا متوجه می شود که لحظه خاص برای ثبت تصویر موردنظر فرا رسیده است و دوربین و فلش را بلافاصله به ثبت آن لحظه خاص وا می دارد. به این ترتیب کاربران به سادگی هرچه تمام قادر خواهند بود تصاویری مانند لحظه رخ دادن صاعقه یا عبور یک گلوله از یک جسم خاص و متلاشی شدنش را ثبت کنند.
 Miops همچنین دارای یک باتری قابل شارژ است که با یک بار شارژ می تواند به مدت 24 ساعت کار کند.
این کنترل همچنین دارای یک نرم افزار همراه است که به واسطه آن می توان از طیف گسترده ای از امکانات و ایده های خلاقانه برای عکاسی استفاده کرد.
 Miopsدر حال حاضر برای جمع آوری منبع مالی در وب سایت Kickstarter قرار گرفته است و اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود، این فناوری جدید تا آوریل سال 2017 روانه بازار خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :