آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192157
تاریخ انتشار : 10 مهر 1395 11:19
تعداد بازدید : 742

وعده تجهیز همه روستاها به اینترنت پرسرعت

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات افزایش سهم فناوری اطلاعات در سبد ICT به ۳۰ درصد و سرمایه گذاری حداکثر ۲۰ هزار میلیارد تومانی در این حوزه را ازجمله برنامه های پیش روی دولت عنوان کرد.

ایسنا- برات قنبری با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه، توسعه زیرساخت های مخابراتی و فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده است، گفت: در حال حاضر سهم فناوری اطلاعات در سبد ما کمتر از ۲۰ درصد و در زمینه مخابرات نزدیک به ۸۰ درصد است؛ ازاین رو در پی آن هستیم در برنامه ششم سهم فناوری اطلاعات به ۳۰ درصد و سهم مخابرات به ۷۰ درصد برسد.
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات افزود: در همین راستا از میزان ۶۰ هزار میلیارد تومانی که در برنامه ششم برای سرمایه گذاری در این حوزه در نظر گرفتیم، نزدیک به ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان در حوزه فناوری اطلاعات سرمایه گذاری خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه امروزه فناوری اطلاعات پیشران توسعه بود، بنابراین هر اندازه که سرعت دسترسی و شبکه پهنای باند بالا رود، رشد تولید ناخالص داخلی ما نیز افزایش می یابد، گفت: امسال برای متوسط دسترسی چهار مگ، در پایان برنامه ششم این میزان به ۲۰ مگ و تا پایان زمان ۱۰ ساله در چشم انداز دسترسی به ۱۰۰ مگ را هدف گذاری کرده ایم، زیرا هر اندازه که شبکه ها توسعه یابد، استقبال مردم افزایش می یابد و نیازشان به پهنای باند بالا نیز بیش از پیش حل می شود.
قنبری به میزان هزینه های افزایش سرعت دسترسی در سبد خانوار نیز پرداخت و افزود: همواره درصدی از هزینه ها در سبد خانوارها بوده است که معمولا در دنیا هم این سهم بیش از پنج درصد نیست؛ ازاین رو ما با حفظ پنج درصد در سبد هزینه خانوارها این افزایش سرعت را خواهیم داشت. اگر سرعت مان حدود ۱۰ برابر افزایش یابد، هزینه هایمان بیش از دو یا سه برابر زیاد نمی شود.
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات گفت: طی سه سال گذشته نزدیک به ۴۰۰۰ میلیارد تومان در زمینه زیرساخت ها سرمایه گذاری کردیم، از سوی دیگر اپراتورها نیز ۱۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کردند؛ یعنی به ازای هر واحد دولت، اپراتورها چهار واحد سرمایه گذاری کردند.
وی با بیان اینکه در پی آن هستیم که در همه روستاها ارتباط پرسرعت را دایر کنیم، در راستای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر به حداقل دسترسی دو مگی روستاها برای سرویس های خدمات دولت الکترونیکی پرداخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :