آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192165
تاریخ انتشار : 10 مهر 1395 11:29
تعداد بازدید : 792

سوال روحانی

کیوان صفی- هفته گذشته در پی سفر رییس جمهور به قزوین، اکانت منتسب به حسن روحانی شروع به اطلاع رسانی و انتشار گزیده هایی از سخنرانی وی در میان مردم قزوین کرد. بین توییت هایی که از سوی حسن روحانی منتشر می شد، یک سوال از سوی رییس جمهور مانند چاشنی یک بمب عمل کرد: «چرا بزرگان کشور، نویسندگان، رسانه ها و صداوسیما، واقعیت کشور را به #مردم نمی گویند؟». حسن روحانی این سوال را در ادامه ارایه گزارشی از پیشرفت ها و دستاوردهای دولتش و بازتاب نداشتن آن مطرح کرد. اما چاشنی عمل کرد و کاربران توییتر شروع به پاسخ به این سوال کردند. هرچند رییس جمهور و کاربران در دو فضای کاملا متفاوت بودند و نه کاربران منظور سوال را فهمیدند و نه رییس جمهور جواب سوالش را گرفت، واکنش کاربران به سوال رییس جمهور می تواند از سوی تحلیل گران سیاسی خبره بررسی شده و تصویر شفافی از جایگاه دولت یازدهم، وضعیت مردم و انتخابات سال آینده به وجود آید. شاید حتی نیازی به تحلیل هم نباشد، کافی است جواب بعضی از کاربران را مرور کنیم:

 من به عنوان یک وبلاگ نویس جزء علاقه مندم به اندازه سهمم درباره حقایق کشور حرف بزنم ولی وبلاگم در #فیلترنت شما قابل سانسور است.
 چون احتمالا زندان هستند. 
 منهای صداوسيما، ديگران تلاش مي كنند واقعيت ها را بگويند آقای ریيس جمهور، اما در حصر مي روند، بازداشت مي شوند و رسانه شان توقيف مي شود.
 این مورد رو من گردن می گیرم ولی بالاغیرتن در موارد دیگه به جای اینکه از مردم سوال کنید، یادتون باشه در جایگاه مسوول و پاسخگو هستید
  هر چي بخوام بگم طنز جمله تون خراب مي شه
 چو داني و پرسي سوالت خطاست رییس
 من از شما سوال می کنم
 چون شما از نویسنده، روزنامه نگار و رسانه حمایت نمی کنید که راحت حرف بزنه و حقایق رو به #مردم بگه! 
 شما از مردم می پرسید؟ مردم باید از شما بپرسند که چرا خبرنگارا آزادی ندارن؟ مگر مردم به شما رای ندادن این محدودیت ها ول بشه؟  
 اونهایی که می گفتن الان کجا هستند؟ 
 من این سوال را در اکانت رسمی رییس جمهور در توییتر که فیلتر است، می خوانم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :