آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192234
تاریخ انتشار : 11 مهر 1395 10:34
تعداد بازدید : 495

به دلیل افزایش شدید قیمت و نبود تقاضا

ناامیدی بازار کامپیوتر از رونق پاییزی

امسال بازگشایی مدارس و دانشگاه ها با روند صعودی نرخ دلار آزاد و گرانی کالاهای کامپیوتری توام شد؛ به طوری که در هفته گذشته نرخ دلار آزاد به رقم بالای 3600 تومان رسید که این رشد ناگهانی قیمت، کاهش شدید تقاضا و خودداری برخی از فروشندگان از فروش کالاهای کمیاب را در پی داشت.

مریم عسگری
البته برخی جراید و رسانه های خبری، بالاترین قیمت دلار آزاد را در هفته گذشته حدود 3570 تومان اعلام کرده و با این حال از رشد 2 تا 10 درصدی قیمت ها در بازار خبر دادند، درحالی که نرخ فروش دلار در بازار آزاد 3600 تومان و میزان رشد قیمت  به طور متوسط حدود 5 درصد اعلام شده است که این رقم درباره کالاهای گران قیمت و البته کمیاب به حدود 8 تا 10 درصد هم 
می رسد .
البته از اواخر هفته ای که گذشت، نرخ دلار روندی کم و بیش نزولی در پیش گرفت و در روز گذشته به نرخ 3 هزار و 585 تومان رسید. اما با این حال از خرید و فروش در بازار کامپیوتر خبری نیست.
فعالان بازار کامپیوتر که به امید رونق بازار در آغاز سال تحصیلی سختی ها را تحمل کرده اند، می گویند: میزان مراجعه به بازار نسبت به ماه گذشته افزایشی نسبی یافته است، اما از خرید خبری نیست. 
به گفته آنها، بیشتر افرادی که به بازار می آیند، به قصد قیمت کردن کالا و مقایسه قیمت ها به بازار مراجعه کرده و میزان خرید در بازار بسیار ناچیز است.
با این حال فعالان بازار به بهبود اوضاع در ماه های آینده دلخوش هستند و می گویند: وقتی دانشجویان و دانش آموزان به کالایی نیاز داشته باشند، می توانند خرید را ظرف یک هفته یا درنهایت یک ماه به تعویق بیندازند، اما نمی توانند از خرید سر باز زنند. به همین دلیل به بهبود اوضاع در آینده نزدیک امیدواریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :