آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192236
تاریخ انتشار : 11 مهر 1395 10:34
تعداد بازدید : 795

دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد:

بررسی مجدد شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه طرح شبکه ملی اطلاعات بار دیگر در دستور کار جلسه آینده این شورا قرار دارد، گفت: هیچ ابهامی در اجرای این طرح وجود ندارد.

فناوران- درحالی که فاز نخست شبکه ملی اطلاعات افتتاح شده است، هنوز برخی انتقادات از پیشرفت این شبکه وجود دارد که به نظر می رسد همه این موارد ناشی از نبود تعریف واحد از شبکه ملی اطلاعات است.
به همین منظور سازمان فناوری اطلاعات و مرکز ملی فضای مجازی در اقدامی مشترک، برنامه اجرایی شبکه ملی اطلاعات را در سه فاز تدوین کردند و پس از آن قرار شد این برنامه در دو مصوبه جداگانه، یکی شامل زمان بندی و یکی هم شامل جزییات پروژه به تصویب شورای عالی فضای مجازی برسد. اختلافات در جلسه پیشین شورا سبب شد تنها موضوع شبکه ملی اطلاعات در حد یک گزارش باقی بماند؛ اما حالا ابوالحسن فیروزآبادی گفته است این شبکه بار دیگر در شورای عالی مطرح خواهد شد.
فیروزآبادی در گفت وگو با مهر درباره ارایه گزارش پیشرفت طرح شبکه ملی اطلاعات مطابق با مصوبه شورای عالی فضای مجازی و ابهاماتی که برخی اعضای این شورا در رابطه با اجرای کامل این مصوبه مطرح کرده اند، گفت: از نظر ما هیچ گونه ابهامی در اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات وجود ندارد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مصوبه شورای عالی فضای مجازی را در این فاز رعایت کرده است.
وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز ملی فضای مجازی، یک کار طراحی شده را درباره شبکه ملی اطلاعات مطابق با زمان بندی موردنظر پیش می برند، افزود: تاکنون در این زمینه اقدامات موفقیت آمیز بوده و امیدواریم تمامی اهداف تحقق پیدا کند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه در راستای اجرای این پروژه ملی، در مراحل مختلف باید از شورای عالی فضای مجازی مجوزهای لازم را اخذ کنیم، درباره ابهاماتی که برای اخذ مجوز راه اندازی فاز نخست این شبکه از سوی برخی از اعضا مطرح شده بود، گفت: از کسانی که در این زمینه ابهام دارند، سوال کنید؛ از نظر مرکز ملی فضای مجازی، هیچ گونه ابهامی در این زمینه وجود ندارد.
فیروزآبادی درباره نارضایتی برخی اعضای شورای عالی فضای مجازی از عدم برگزاری مرتب جلسات شورا نیز گفت: این موضوع مطرح نیست و آقای رییس جمهور تقریبا ماهی یک بار، جلسات شورای عالی فضای مجازی را برگزار می کنند.
وی با بیان اینکه جلسه آینده شورای عالی فضای مجازی در هفته جاری یا هفته بعد از آن برگزار خواهد شد، گفت: در این جلسه موضوع ساماندهی شبکه های پیام رسان و نیز شبکه ملی اطلاعات را در دستور کار خواهیم داشت.
دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره طرح پیوست فرهنگی در جلسه آینده شورای عالی فضای مجازی با توجه به اینکه پیش نویس آن آماده شده است، گفت: بررسی و تصویب پیوست فرهنگی فضای مجازی فعلا در دستور کار شورای عالی فضای مجازی قرار ندارد.
براساس گزارش مهر، برخی اخبار حاکی از آن بود که آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی که شنبه ۶ شهریورماه و در فاصله یک روز مانده به رونمایی از شبکه ملی اطلاعات برگزار شد، با حواشی مختلفی همراه بود.
گفته شده است که در این جلسه اعضای شورای عالی فضای مجازی نسبت به روند نامنظم و تاخیرات پی درپی برگزاری جلسات این شورا که قرار بود هر دو هفته یک بار برگزار شود، تذکر دادند که این تذکر، درگیری لفظی میان رییس جمهور و یکی از اعضا را نیز در پی داشت.
همچنین در این جلسه، روند اجرای مصوبه شورای عالی فضای مجازی (دی ماه ۹۲) درباره راه اندازی شبکه ملی اطلاعات از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به بحث گذاشته شد که اقدامات این وزارتخانه در این زمینه، برخی اعضای شورا را قانع نکرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :