آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 192237
تاریخ انتشار : 11 مهر 1395 10:34
تعداد بازدید : 688

مغازه‌های متختلف 6 ماه تعطیل می شوند

جمع آوری گوشی های قاچاق ازچهار روز دیگر

در راستای مبارزه با کالای قاچاق، اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی تاریخ رسمی جمع آوری کالای قاچاق از واحدهای این صنف را از 15 مهر ماه اعلام کرد.

فناوران- اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی ارتباطی و لوازم جانبی آغاز طرح جمع آوری کالای قاچاق را از 15 مهرماه 95 به واحدهای صنفی تحت پوشش این اتحادیه اعلام کرد.
اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی هشدار داد: متخلفانی که به عرضه گوشی های قاچاق در بازار بپردازند، با جریمه نقدی ۶ برابری، نصب پارچه و تعطیلی ۶ ماهه محل کسب روبه رو می شوند.
بنابر اعلام این اتحادیه براساس دستور ستاد مبارزه با کالای قاچاق و ارز استان تهران و نامه اتاق اصناف طرح جمع آوری کالای قاچاق از نیمه ماه جاری و طبق اعلام قبلی عملیاتی می شود؛ ازاین رو از واحدهای صنفی تحت پوشش درخواست می شود از نگهداری، حمل و فروش کالای قاچاق خودداری کنند، در غیر این صورت متخلفان به موجب ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا مشمول جریمه نقدی معادل 6 برابر ارزش کالا و نصب پارچه یا تابلو بر سردر محل کسب به عنوان متخلف صنفی و تعطیلی محل کسب به مدت 6 ماه خواهند شد.
در حالی طرح جمع آوری گوشی های قاچاق از بازار مطرح شده که قرار بود طرح رجیستری گوشی های موبایل از اواسط تابستان اجرایی شود و به موجب آن کالای قاچاقی به کشور وارد نشود و در صورت ورود گوشی قاچاق به بازار امکان فعال شدن در شبکه مخابراتی کشور را نداشته باشد.
بااین حال در پی اتفاقاتی که از اواسط تابستان در زمینه اجرای طرح رجیستری افتاد، برخی شرکت های توزیع گوشی پلمپ شدند و دوباره اعلام شد که این طرح در مرحله پایلوت قرار دارد و تا اوایل پاییز به نتیجه نهایی می رسد، اما ظاهرا اتحادیه دستگاه های مخابراتی دست به کار شده و قصد دارد فعلا از جمع آوری گوشی قاچاق شروع کند تا اینکه طرح رجیستری گوشی های موبایل به مرحله اجرای نهایی برسد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :